خبر: ساخت یک کارخانه سیمان جدید در نیجریه تا سال ۲۰۱۹

خبر: ساخت یک کارخانه سیمان جدید در نیجریه تا سال ۲۰۱۹ : عنوان 
1395/12/25 : تاریخ انتشار

این کارخانه سیمان در سال ۳.۸ میلیون تن سیمان تولید خواهد کرد و بر اساس بررسی های انجام شده، معادن آهک مجاور این کارخانه ذخیره معادل نیاز ۴۰ سال از کارخانه سیمان را تامین خواهد کرد.

بر اساس گزارش نشریه «ورلد سمنت» ساخت این کارخانه نزدیک به ۲۵ ماه به طول خواهد انجامید و کار اجرایی آن در سال ۲۰۱۷ آغاز و در سال ۲۰۱۹ به بهره برداری خواهد رسید و فاصله این کارخانه تا کارخانه سیمان «دانگوت» ۱۰ کیلومتر و تا کارخانه سیمان شرکت «لافارژ» ۱۴ کیلومتر می باشد.

این در حالی است که غول سیمان نیجریه یعنی شرکت سیمان «دانگوت» اکنون ۶۵ درصد از سهم بازار سیمان نیجریه را در دست دارد و در سال ۲۰۱۶ از رشد ۵.۷ درصدی نیاز بازار به سیمان خبر داده بود. این شرکت اخیرا صادرات سیمان خود را به کشور همسایه یعنی غنا هم آغاز کرده است

در شرایطی که بازار سیمان در نیجریه رو به افزایش تقاضا است هدف از ساخت این کارخانه جدید پاسخ به نیاز بازار داخلی و همچنین بازار مناطق شمالی نیجریه عنوان شده است.

راه اندازی این کارخانه موجب ایجاد اشتغال بیشتر در منطقه برای کارگران ماهر و غیر ماهر محلی خواهد شد. انرژی مورد نیاز این کارخانه مقرر شده تا از طریق سوخت گازوئیل و گاز تامین گردد که خود این موضوع به دلیل گرانی و هزینه های بالای انرژی یکی از چالش های پیش رو سرمایه گذار محسوب می شود. البته اخیرا تعدادی از کارخانجات متعلق به گروه سیمان «دانگوت» در نیجریه به سمت استفاده از زغال سنگ به عنوان سوخت اصلی کارخانه حرکت کرده اند.