تسنیم: تکمیل خط تولید کارخانه سیمان دهلران ۴۵ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

تسنیم: تکمیل خط تولید کارخانه سیمان دهلران ۴۵ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد : عنوان 
1396/01/19 : تاریخ انتشار

یاراله نصیری در این باره گفت: انتهای خط کارخانه سیمان دهلران هم اکنون فعال است و محصولات تولیدی آن در بازارهای داخلی و خارجی به فروش می رسد.

وی گفت: تکمیل ابتدای خط و گرفتن کلینکر و محصول اصلی از این کارخانه مقداری با کندی در حال انجام است اما عملیات اجرایی آن متوقف نشده است.

رئیس سازمان صنعت, معدن و تجارت استان ایلام تصریح کرد: تامین نقدینگی و تزریق اعتبار از جمله نیازهای اصلی کارخانه سیمان دهلران برای تکمیل تمام خط تولید است.

وی با بیان اینکه ۴۵ میلیارد تومان اعتبار برای پایان عملیات خط تولید کارخانه سیمان دهلران نیاز است گفت: تلاش ما این است که در سال تولید و اشتغال این کارخانه به سرانجام نهایی برسد.

نصیری بیان کرد: اگر مشکل تزریق اعتبار این کارخانه مرتفع شود با توجه به اینکه عمده تجهیزات این کارخانه نصب شده و یا در حال ساخت است تا پایان سال قطعاً عملیات این کارخانه تمام خواهد شد.

وی گفت: انتهای خط کارخانه سیمان در حال حاضر ۷۰۰ تن تولید دارد که با برند سیمان دهلران وارد بازار می شود.

۵۳۰ واحد صنعتی با اشتغال زایی ۷۵۰۰ نفر در استان ایلام وجود دارد‌

رئیس سازمان صنعت, معدن و تجارت ایلام در ادامه بیا بیان اینکه در سطح استان ۵۳۰ واحد صنعتی وجود دارد که برای ۷۵۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد کرده‌اند، اظهار داشت: در سطح استان ایلام ۵۳۰ واحد صنعتی وجود دارد که برای ۷۵۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد کرده‌اند.

وی گفت: از نظر سرمایه‌گذاری بیش از ۹۰ درصد سرمایه درون بنگاه ها فعال است و بیش از ۶۴ درصد تعداد واحدها و ۷۵ درصد اشتغال آنها فعال است.

رئیس سازمان صنعت, معدن و تجارت استان ایلام تصریح کرد: عمده واحدهای صنعتی فعال در استان ایلام در زمینه مصالح ساختمانی از جمله سیمان ,گچ و شن و ماسه فعالیت دارند.

نصیری افزود: در سال قبل حمایت های لازم برای احیاء طرح های راکدی که با مشکلات روبرو بودند توسط این سازمان و در راستای برنامه های دولت انجام شد که نتایج خوبی به دنبال داشت.

وی گفت: موضوعی که دارای اهمیت است فعال بودن ۹۰ درصدی سرمایه درون بنگاه ها است که همین موضوع رونق خوبی به صنعت و اشتغال داده است