ایرنا: فرماندار خاش: شرکت سیمان خاش در ساخت فضای آموزشی یاریگر مردم باشد

ایرنا: فرماندار خاش: شرکت سیمان خاش در ساخت فضای آموزشی یاریگر مردم باشد : عنوان 
1396/01/23 : تاریخ انتشار

به گزارش ایرنا محمداکبر چاکرزهی روز دوشنبه در نشست اعضای کمیته برنامه ریزی شهرستان خاش با انتقاد از آنچه که وی آن را عملکرد ضعیف شرکت سیمان در این شهرستان عنوان کرد، اظهار داشت: همه موفقیت های سیمان خاش به ظرفیت های بومی منطقه برمی گردد لذا انتظار می رود مسئولان این شرکت تولیدی و صنعتی در زمینه های آموزشی و فرهنگی جدی تر پای کار بیایند و برای رفع نیازهای منطقه مشارکت و سرمایه گذاری کنند.
وی ادامه داد: اینکه سیمان خاش نسبت به نیازهای اقشار مختلف به ویژه محرومان جامعه بی تفاوت است جای گلایه دارد زیرا این شرکت از همه امکانات و توانمندی های خاش برای کسب رتبه و جایگاه در ابعاد جهانی، منطقه ای و ملی بهره می برد و تلاش برای ساخت یک مدرسه 12 کلاسه و یا چند مدرسه کوچکتر کمترین انتظار از این واحد تولیدی و صنعتی است.
چاکرزهی تاکید کرد: مشارکت دستگاههای اجرایی دارای جمعیت بالا مانند بهداشت و درمان، جهاد کشاورزی، برق و غیره نیز برای ساخت و تجهیز مدارس از ارزش بالایی برخوردار است و کارهای آنان به نام خودشان ثبت می شود.
فرماندار خاش همچنین از عملکرد برخی مدیران به سبب پیگیری نکردن جذب اعتبارات تخصیص یافته و اجرایی و عملیاتی نکردن پروژه ها انتقاد کرد و افزود: نداشتن اطلاعات کافی مدیران از تخصیص اعتبارات سبب اختلال در مسیر اجرای برنامه های دولت و تعطیل شدن پروژه ها شده بنابراین مسئولان باید با توجه به فرصت کم و نزدیک شدن به انتخابات نسبت به جذب اعتبارات تخصیص یافته اقدام و ضعف خود را جبران کنند.
فرماندار خاش گفت: پیشنهادات امسال و برنامه های اولویت دار سال 95 باید مورد توجه مدیران باشد.
چاکرزهی اظهار کرد: شورای شهر و شهرداری نیز باید در جهت پیشبرد اهداف توسعه ای، عمرانی، آموزشی، بهداشتی، فرهنگی و غیره یاری گر دولت باشند و از سنگ اندازی ها و مانع تراشی های بی مورد پرهیز و پیشگیری کنند.
مهدی عیدوزهی معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرماندار خاش هم گفت: در سال 95 افزون بر 657 میلیارد ریال برای اجرای پروژه های مختلف در این شهرستان اختصاص یافت که 23 درصد آن محقق شده و امیدواریم با تخصیص های به موقع امسال بتوانیم اعتبارات لازم را برای اجرای طرحها جذب و هزینه کنیم.
وی تاکید کرد: مدیران با نگاه کارشناسانه و با توجه به نیازهای منطقه نسبت به جذب اعتبارات و اجرای طرح ها و برنامه های دولت حساسیت بیشتری داشته و دلسوزانه و پرتلاش پای کار باشند.
مجتبی شجاعی بخشدار مرکزی خاش هم گفت: با توجه به اینکه دولت نسبت به محقق کردن وعده ها و عملیاتی شدن طرح ها دغدغه دارد، از عملکرد برخی دستگاه ها در مسیر خدمات رسانی به این شهرستان به شدت گلایه مند هستیم.
وی با اشاره به اینکه سال 96 با تدبیر استاندار سیستان و بلوچستان، این استان محور و مقصد گردشگری ایران انتخاب شده است، اهمیت توجه به معرفی آثار طبیعی، تاریخی و گردشگری خاش با نصب تابلو و مرمت و بازسازی مکانهای تاریخی ضرورت دارد.
شماری از مدیران دستگاه های اجرایی نیز به بیان مشکلات و دغدغه های خود در مباحث مختلف پرداختند.
شهرستان 174 هزار نفری و مرزی خاش در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.