ایسنا: شرکت سیمان سمنگان درپی سرمایه گذار بخش خصوصی برای تکمیل پروژه

ایسنا: شرکت سیمان سمنگان درپی سرمایه گذار بخش خصوصی برای تکمیل پروژه : عنوان 
1396/02/17 : تاریخ انتشار

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: روسای شرکت سیمان سمنگان به دنبال پیدا کردن سرمایه گذار بخش خصوصی برای تکمیل این پروژه هستند.

یحیی نیک دل در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینکه این شرکت برای تکمیل پروژه سیمان نیازمند ارائه تسهیلات بانکی است، افزود: از آنجاییکه باید این تسهیلات به صورت ارزی و ریالی به این شرکت واگذار می‌شد و برای ارائه این تسهیلات میان دو بانک اختلاف نظر وجود دارد تکمیل این پروژه سال‌هاست که نیمه کاره باقی مانده است.

وی ادامه داد: به علت اینکه ارائه تسهیلات به این پروژه با مشکل مواجه شده است، روسای این پروژه درصدد هستند تا آن را به بخش خصوصی واگذار کنند و یا با بخش خصوصی مشارکت داشته باشند.

نیک دل اظهار کرد: ظاهراً یک سرمایه گذار نیز برای مشارکت به شرکت استان قدس مراجعه کرده است اما دو طرف بر سر قیمت به توافق نرسیده‌اند.

به گفته وی در حال حاضر ساخت این پروژه 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

گفتنی است اجرای این پروژه نیازمند اختصاص ‌24 میلیون و 800 هزار یورو تسهیلات ارزی و 400 میلیارد ریال تسهیلات ریالی است. ظرفیت این پروژه تولید 3300 تن سیمان است.

با تکمیل این پروژه برای 700 نفر به صورت مستقیم و 2000 نفر غیرمستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد و تاکنون 600 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت این پروژه هزینه شده است