تسنیم: کارخانه سیمان سفید ازنا در سال ۹۶ کلنگ‌زنی می‌شود

تسنیم: کارخانه سیمان سفید ازنا در سال ۹۶ کلنگ‌زنی می‌شود : عنوان 
1396/02/22 : تاریخ انتشار

محمد رضا صفی خانی در رابطه با ساخت واحد سیمان سفید ازنا اظهارداشت: از سال گذشته تاکنون پیگیری‌های جدی انجام دادیم تا بتوانیم واحد سیمان سفید ازنا را در استان ایجاد کنیم چرا که تولید این محصول توجیه اقتصادی دارد و می‌تواند سبب اشتغال پایدار در استان شود.

وی افزود: از آنجا که شهرستان دورود و ازنا معادن خوبی دارند می‌توانند مواد اولیه واحد سیمان سفید ازنا را تأمین کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت لرستان عنوان کرد: نهایتاً پس از پیگیری‌هایی که انجام شد بنا شد اعتبارات ریالی این واحد را سهام داران پرداخت کنند و ما نیز اعتبارات ارزی آن را تأمین کنیم که ۱۷.۲  میلیون یورو در صندوق توسعه ملی برای آن‌ها مصوب شد، سپس فرایندهای لازمی که باید طی می‌شد انجام گرفت و به عقد قرار داد و مسدودی رسید.

وی بیان کرد: تغییر کاربری زمین کارخانه سیمان سفید ازنا  انجام و پروانه اکتشاف معدن آن نیز صادر شد که پس از اطمینان صد درصدی بنا شد این کارخانه در سفر وزیر صنعت به استان کلنگ زنی شود.

صفی خانی گفت: بخشی از زمین‌های این کارخانه که از محل منابع ملی بوده تغییر کاربری یافته و بخش دیگر نیز خریداری شده است اما قبل از کلنگ زنی این کارخانه یک معارض که زمین‌اش همجوار مکان این کارخانه بود مانع از انجام کار شد.

وی تصریح کرد: برای رفع مشکل این معارض نیز جلساتی برگزار و بنا شد سرمایه گذار زمین این فرد را نیز خریداری کند اما روز کلنگ زنی چند نفر دیگر از عشایر کوچ رو منطقه نیز نسبت به فروشنده زمین معارض شدند که زمین به طور حتم باید به آن‌ها فروخته شود که نهایت این اختلاف داخلی مانع از انجام کلنگ زنی شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت لرستان با بیان اینکه طرح کارخانه سیمان سفید ازنا هیچ گونه  مشکلی از نظر قانونی ندارد خاطر نشان کرد: از آنجا که رفع مشکل معارض زمین قابل حل بوده  کلنگ زنی این کارخانه به وقت دیگری موکول شد تا در سفر یکی از مسئولان ارشد کشور به استان در سال ۹۶ انجام شود.

 کلنگ زنی کارخانه سیمان سفید ازنا یکی از برنامه‌های سفر محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت معدن، تجارت به استان لرستان بود که به گزارش سیمان خبر بنا شد روز سوم اردیبهشت ۹۶ با حضور وی انجام شود اما این برنامه لغو و به زمان دیگری موکول شد.