خبر: عملیات اجرایی طرح آبیاری قطره ای در شرکت سیمان صوفیان آغاز شد

خبر: عملیات اجرایی طرح آبیاری قطره ای در شرکت سیمان صوفیان آغاز شد : عنوان 
1396/02/22 : تاریخ انتشار

شرکت سیمان صوفیان با فضای سبز به مساحت حدود ۳۲ هکتار با انواع درختان و در درختچه های : انواع کاج، سرو،اقاقیا،زبان گنجشک،بید مجنون، سنجد، توت و … می باشد . سال گذشته عملیات خرید و نصب تجهیزات آبیاری قطره ای انجام شد که بدلیل آغاز فصل سرما پیشرفت اجرای عملیات با تأخیر انجام شده و ادامه فرایند که بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع می باشد آماده بهره برداری و راه اندازی به سال ۹۶ موکول شد .
در مراسم افتتاح این طرح، مهندس رحمانی مدیر عامل شرکت ضمن خاطر نشان ساختن بحران آب در میهن عزیزمان افزود: محدودیت منابع آبی کشور و استفاده بهینه از ظرفیت های آبی کشور از عمده فاکتور های حفظ و نگهداشت محیط زیست و صرفه جویی از ذخایر آبی کشور است .
همچنین در این مراسم بررسی مسائل و مشکلات راه اندازی تصفیه خانه و رفع مشکلات سختی آب در دستور کار واحد های فنی قرارداده شد تا امکان سنجی راه اندازی تصفیه خانه گزارش شود.
در پایان مهندس رحمانی ضمن قدردانی و تشکر از زحمات واحدهای محیط زیست ، فنی و تأسیسات، خدمات ، فضای سبز و دست اندرکاران از اجرای این طرح، اظهار امیدواری کرد: با عنایت به وجود پتانسیل های قوی شرکت در اجرای طرح های مشابه گام های مؤثری در صرفه جویی مصرف آب در بخش فضای سبز و … داشته باشیم.