رادیوسهام:  گزارش جامع برگزاری مجمع عمومی سال مالی ۹۵ شرکت سیمان قائن

رادیوسهام: گزارش جامع برگزاری مجمع عمومی سال مالی ۹۵ شرکت سیمان قائن : عنوان 
1396/03/03 : تاریخ انتشار

سود ۱۹۰۰ ریالی در مجمع سیمان قائن تقسیم گردید
در فضای رکود اقتصادی سیمان فروش نقدی آن نشان از قدرت هیات مدیره

به گزارش رادیوسهام، شرکت سیمان قائن در ساعت ۱۵ روز یکشنبه مورخ ۲۴/۲/۹۶ به ریاست سیدابراهیم مهدویان از سرمایه‌گذاری سیمان تامین و با حضور بیش از ۹۶ درصد از سهامداران در محل سالن اجتماعات شرکت بین‌المللی بازرسی کالای تجاری برگزار گردید.

آقایان رضا اسماعیلی و بیژن جواهری به عنوان ناظران مجمع و آقای مهدی کریمی مدیریت مالی به‌عنوان دبیر جلسه انتخاب گردیدند.

مصوبات مجمع تصویب گردید. سود ۱۹۰۰ ریالی تقسیم شد. موسسه حسابرسی فراز مشاور به‌عنوان بازرس و روزنامه رسمی اطلاعات انتخاب گردیدند.
تاریخچه شرکت

شرکت سیمان قائن با نام اولیه سیمان خراسان با سرمایه‌گذاری مشترک سازمان صنایع ملی ایران و بانک ملی ایران در تاریخ ۱۹/۹/۱۳۶۰ تشکیل گردید. پس از بررسی‌های فنی و اقتصادی محل اجرای کارخانه سیمان قائن در ۱۰ کیلومتری جاده قائن- بیرجند در مجاورت معادن سنگ آهک و آلوویم در زمینی به وسعت ۱۴۰ هکتار در نظر گرفته شد. پروانه تاسیس شرکت به شماره ۳۱۰۶۴ در تاریخ ۲۷/۶/۱۳۶۹ جهت تولید روزانه ۲۰۰۰ تن سیمان خاکستری صادر گردید.

باستناد پروانه بهره‌برداری صادره از سوی وزارت صنایع و معادن در تاریخ ۵/۱۰/۱۳۷۳ ظرفیت سالانه شرکت برابر با ۶۶۰۰۰۰ تن برای۳۳۰ روز کاری با تولید روزانه ۲۰۰۰ تن سیمان خاکستری در نظر گرفته شده است. شرکت از اواخر سال ۱۳۷۳ آغاز به تولید نمود و در سال ۱۳۸۴ موفق به اجرای طرح افزایش ظرفیت گردید. تولید شرکت از سال ۱۳۸۵ به حدود ۲۵۰۰ تن در روز ارتقا یافت.
چشم‌انداز شرکت سیمان قائن ۱۳۹۶

متعالی‌ترین واحد صنعتی شرق کشور و پیشتاز در صنعت سیمان از طریق تولید انواع سیمان با کیفیت برتر و تکیه بر سرمایه‌های انسانی در جهت توسعه پایدار و حصول افتخار ملی
شعارهای بیانیه چشم‌انداز
ق: قابلیت توسعه پایدار و حصول افتخار ملی

سیمان قائن با قرار دادن هدف اصلی و درازمدت خود در قالب چشم‌انداز درصدد است مهارت‌ها و توانایی‌های فنی و حرفه‌ای خود را به منظور دستیابی به استعدادهای توسعه پایدار گسترش داده تا قادر شود به‌عنوان یک تولیدکننده ملی، افتخارآفرین باشد.
ا: اعتماد و احترام متقابل

حصول به چشم‌انداز نیاز به تعامل با ذی‌نفعان دارد و این تعامل زمانی به اثربخشی بالا نائل می‌شود که ابتدا منجر به اعتماد و احترام میان ایشان گردد.
ی: یکپارچگی و تعالی سازمانی

حرکتی یکپارچه و به هم پیوسته و در عین حال سیستماتیک خصوصا در میان کارکنان ضامن سازمان برای ایجاد برتری و تعالی در سازمان است. این موضوع بیشتر شامل یکپارچگی همه ذی‌نفعان است.
ن: نشاط و پویایی ذی‌نفعان

دسترسی به هر هدفی در هر سطحی از کسب‌وکارها محتاج به شادی و شادابی است و این امر در چشم‌انداز ما به معنای ایجاد تحولاتی در سازمان برای دسترسی به هدف عالیه سازمان می‌باشد به نوعی که همه ذی‌نفعان از این نشاط و شادابی برخوردار باشند.

جدول صادرات سیمان در سال‌های ۱۳۹۱ لغایت ۱۳۹۵ (مقادیر به تن)

همان‌گونه که ملاحظه می‌شود صادرات سیمان در سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۳۰۰/۳۹۴ تن بوده است که مقدار ۹۱۰/۳۳۱ تن به کشور افغانستان، مقدار ۳۹۰/۶۲ تن به پاکستان صادر گردیده است و نسبت به سال گذشته رشدی معادل ۱۰ درصد را نشان می‌دهد.