خبر: سرمایه گذاری در احداث نیروگاه فتوولتائیک توسط کارخانه سیمان سیستان

خبر: سرمایه گذاری در احداث نیروگاه فتوولتائیک توسط کارخانه سیمان سیستان : عنوان 
1396/03/27 : تاریخ انتشار

پیگیری اصلاح آیین نامه اجرای ماده ۲۰ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر جهت تعیین تکلیف و تادیه تسهیلات ارزی اخذ شده در چارچوب قانون از جمله برنامه های در نظر گرفته شده در سال جاری جهت رشد مجموعه کارخانه سیمان سیستان به شمار می رود.

وی افزود: استمرار سیاست ورود به سرمایه گذاری های موجه جدید با هدف تکمیل زنجیره ارزش و استفاده از حداکثر پتانسیل شرکت برای افزایش بازدهی اقتصادی از طریق امکان سنجی احداث یک واحد آسیاب کلینکر و یا مشارکت در احداث کارخانه سیمان در افغانستان از دیگر سیاست های سال جاری کارخانه می باشد.

احسانفر تصریح کرد: احداث انبار جهت ذخیره و نگهداری سیمان در افغانستان، احداث یک واحد آسیاب کلینکر در پاکستان، افزایش تعداد سیلوهای کارخانه سیمان سیستان به منظور امکان ایجاد تنوع در تولید محصول و ایجاد سد خاکی در بالا دست منطقه کارخانه سیمان سیستان جهت تضمین تامین آب مورد نیاز در سال جاری انجام خواهد شد.

مدیر عامل کارخانه سیمان سیستان افزود: به منظور ارتقا و پیشرفت کارخانه در سال جاری تسطیح محوطه سازی فضای اطراف خط تولید کارخانه سیمان سیستان، تبدیل یا تجدید بنا و توسعه ساختمان های دفتر مرکزی و دفتر زاهدان، توسعه راههای دسترسی به معادن، بهینه سازی و همچنین توسعه ناوگان حمل ونقل با خرید دست کم ۵۰ دستگاه کشنده اسکانیا انجام می شود.

احسانفر از خروج از تمرکز بر زنجیره ارزش آفرینی در صنعت سیمان و ورود به حوزه های جدید سرمایه گذاری جهت توسعه بیش از پیش ساختار و فعالیت های مجموعه از جمله ورود به طرحهای در دست بررسی خبر داد و تاکید کرد: مشارکت در پروژه سیمان تیس چابهار، مشارکت در پروژه بزرگ فولاد مکران، شراکت در تاسیس صندوق پژوهش و فناوری استان سیستان و بلوچستان، سرمایه گذاری در احداث نیروگاه فتوولتائیک (خورشیدی ) و ایجاد شرکت بازرگانی عمومی وابسته به سیمان زابل از دیگر برنامه های در دست اجرا به شمار می رود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: احداث نوار نقاله در کنار پایانه میلک و بر روی مرز مشترک ایران وافغانستان به منظور افزایش قابل توجه بازدهی کلی و بهینه سازی فرآیند صادرات سیمان به افغانستان و راه اندازی و افتتاح کارخانه آماده بهره برداری پلیمر پاکت پرند زاهدان از جمله سیاست های سال جاری کارخانه سیمان سیستان می باشد.

احسانفر از تقسیم۶۰۰ ریال سود به ازای هر سهم یکهزار ریالی در مجمع عمومی عادی سالیانه سیمان زابل خبر داد و بیان کرد: با این تقسیم سود میزان سود پرداختی به سهامداران و سرمایه گذاران این شرکت از ابتدای بهره برداری به ۱۸۵ درصد رسید و علاوه بر آن با بازپرداخت به موقع و بدون تاخیر تمامی اقساط تسهیلات دریافتی ضمن سرمایه گذاری ایجاد هشت شرکت وابسته، نسبت مالکانه سهامداران بومی آن به بیش از ۳۱ درصد ارتقاء یافت.