تسنیم: ۶۰ هزار تن سیمان از خراسان جنوبی صادر شد

تسنیم: ۶۰ هزار تن سیمان از خراسان جنوبی صادر شد : عنوان 
1396/04/10 : تاریخ انتشار

داوود شهرکی ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: حوزه صنعت، معدن و تجارت برای اشتغال و تولید وارد عرصه شده و سال گذشته مشکلاتی که در زمینه تولید داشتیم با تشکیل کارگروه تسهیل و موانع تا حدوی برطرف شده است.

وی با بیان اینکه تمامی واحدهای صنعتی استان خراسان جنوبی یک بار مورد پایش قرار گرفتند افزود: بالغ بر ۴۵۰ واحد تولیدی، صنعتی، کشاورزی در استان خراسان جنوبی  سال گذشته تسهیلات سرمایه در گردش گرفتند تا بخشی از مشکلات پیش روی خود را برطرف کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: هدف از اجرای پروژه‌های سال قبل حفظ اشتغال موجود بوده تا بتوانند ظرفیت تولید را به ۵۰ درصد افزایش دهند و در عین حال واحدهایی که ظرفیت داشتند برای طرح رونق به سامانه بهینه‌یاب معرفی شدند.

شهرکی افزود: ۲ هزار و ۱۰۰ نفر حفظ اشتغال موجود که در آستانه بحران بودند انجام شد و ۲۵۰ اشتغال جدید نیز ایجاد شد که علاوه بر این تعداد ۲ هزار شغل که مدنظر ما بود امسال محقق می‌شود.

افتتاح فاز نخست فولاد قائنات در نیمه دوم امسال

وی با بیان اینکه کارخانه کک طبس که سالها تعطیل بود با کمک‌هایی که شد در حال حاضر آماده است و بحث اجرایی برای تکمیل ندارد اظهار داشت: براساس قرارداد خرید محصول امیدواریم  بتوانیم به زودی برنامه افتتاح کک طبس را شاهد باشیم و با افتتاح آن ۱۵۰ نفر اشتغال اضافه می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: کارخانه فولاد قائنات به دلایلی پیمانکار آن عوض شد و دولت هم سهم ۴۹ درصد خود را حفظ کرد و تسهیلات بر اساس ۱۷ میلیون یورو تزریق شد و در حال حاضر پروژه در حال تکمیل  است که امیدواریم در نیمه دوم امسال فاز نخست آن افتتاح شود.

افتتاح فاز نخست فولاد و چدن خوسف تا پایان امسال

شهرکی از افتتاح فاز نخست کارخانه چدن و فولاد شهرستان خوسف تا پایان سال خبر داد و افرود: کنسانتره آهن در حوزه شهرستان بیرجند آغاز و فاز نخست آن در نیمه سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بیان کرد: سه طرح زغال شویی در طبس در مرحله ث قرار گرفته است و در مدت دو ماه گذشته بالغ بر ۶۰ هزار تن سیمان از خراسان جنوبی صادر شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: سال گذشته ۶۸۰ میلیون دلار خروجی کالا از مرز ماهیرود انجام شده و صادرات استان خراسان جنوبی در سال گذشته نسبت به سال ۹۴ به میزان ۴۰درصد افزایش داشته است.

شهرکی افزود: بانک صنعت، معدن و تجارت در خراسان جنوبی سال گذشته ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات از طرح رونق پرداخت کرده و در سال گذشته و امسال هیچ افزایش قیمتی در زمین‌های شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی نداشته‌ایم