خبر: ساخت کارخانه سیمان مطالبه جدی مردم پلدختر است

خبر: ساخت کارخانه سیمان مطالبه جدی مردم پلدختر است : عنوان 
1396/04/15 : تاریخ انتشار

 به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور ؛ استاندار لرستان گفت: ساخت کارخانه سیمان در شهرستان پلدختر از مطالبات جدی مردم این شهرستان بوده و باید پس از 12 سال راه اندازی تعیین تکلیف شود.

 هوشنگ بازوند در جلسه کارگروه تولید و اشتغال استان در شهرستان پلدختر اظهار کرد: این مسئله نشانگر وجود گیرهای اقتصادی در این پروژه است و اگر قرار است این مشکل راه اندازی شود باید برای آن سرمایه گذار جدیدی مشخص شود.
وی افزود: سرمایه گذار فعلی این پروژه ابهامات فراوانی دارد ، بانک این شخص را قبول ندارد بنابر این باید توان بیشتری روی این کار گذاشت و مشکلات سد راه پروژه را با کارهای کارشناسی شده برداشت تا این طرح بعد از گذشت 12 سال به نتیجه برسد.
استاندار لرستان همچنین گفت: کار کردن با سرمایه گذار پروژه کارخانه سیمان شهرستان پلدختر نتیجه بخش نیست و باید سعی شود این پروژه به یک هلدینگ اقتصادی مانند شستا واگذار شود.
بازوند به بیکاری در لرستان نیز اشاره کرد و گفت: سالهاست است که لرستان رتبه اول بیکاری در کشور را دارد و با وجود تلاش های زیاد هنوز هم این مشکل حل نشده و همچنان این مسئله در استان خودنماییمی کند.
وی به شعار سال اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری امسال را سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نامگذاری کردند که نشانه حساسیت زیاد این موضوع است لذا تمام مسوولان باید در این رابطه پاسخگو باشند.
بازوند همچنین گفت: احداث آزاد راه کار عمرانی بسیار خوبی بود که در این استان اتفاق افتاد اما حدود 2 هزار فرصت شغلی در شهرستان پلدختر از بین رفت که آثار آن مشهود بوده لذا مسوولان وظیفه دارند این خلا شغلی را که به خیل بیکاران هم تاکنون اضافه شده با یک حرکت مضاعف جبران کنند.
شهرستان پلدختر در 120 کیلومتری جنوب غربی مرکز استان لرستان واقع شده است