ایرنا: فرماندار درمیان: مشکل کارخانه سیمان باقران باید بررسی و رفع شود

ایرنا: فرماندار درمیان: مشکل کارخانه سیمان باقران باید بررسی و رفع شود : عنوان 
1396/04/21 : تاریخ انتشار

محمد بشیری زاده روز یکشنبه در شورای اداری شهرستان که با حضور سید علی اکبر پرویزی استاندار خراسان جنوبی برگزار شد، افزود: افتتاح کارخانه سیمان باقران در فروردین امسال توسط ریاست جمهوری باعث اشتغال و خوشحالی مردم منطقه شد.
وی افزود: بازارچه مرزی گلورده شهرستان در 30 کیلومتری کارخانه سیمان باقران قرار دارد، بازگشایی این بازارچه در تسهیل و رونق صادرات سیمان به افغانستان تاثیرگذار است.
به گفته وی 80 درصد تجار بازارچه ماهیرود سربیشه تجار درمیانی هستند که به دلیل تعطیلی بازارچه گلورده کالاهای خود را از بازارچه ماهیرود صادر می کنند.
وی با بیان اینکه در سال 96 بودجه شهرستان نسبت به سال گذشته 75 درصد افزایش یافته است، گفت: امیدواریم با صرفه جویی در هزینه ها طرح های عمرانی خوبی را در شهرستان اجرا کنیم.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون در روستاهای شهرستان با کمبود آب مواجه هستیم، اضافه کرد: به 55 روستای شهرستان با تانکر آب ارسال می شود، آب موجود جوابگوی نیاز آبی شهرها و روستاها نیست.
به گفته وی رحیم میدانی، معاون امور آب و آبفای وزارت نیرو سال گذشته برای بررسی مشکلات کم آبی سفری به شهرستان کرد، در این سفر قول اختصاص 160 میلیارد ریال بودجه داده شد که تاکنون تنها 60 میلیارد ریال اختصاص یافته است.
وی عنوان کرد: گازرسانی به 15 روستای بخش گزیک و شهرهای « گزیک و طبس مسینا» در حال انجام است، این طرح ها از پیشرفت فیزیکی خوبی برخور دار است.
وی با بیان اینکه وضعیت آسفالت راههای شهرستان علی رغم اقدامات انجام شده وضعیت مطلوبی ندارد، وضعیت آسفالت راه های مرزی نامناسب است که باید این موضوع مورد توجه مسئولان استان قرار گیرد.
وی اضافه کرد: براساس آمار بیشترین تصادف جاده ای در شهرستان درمیان گزارش شده است، هیچ یک از راه های شهرستان شریانی نیست این در حالی است که بیشتر سفرها به شهرستان قاینات و زیرکوه از درمیان انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه در سال جاری 13 میلیارد ریال بودجه به مجتمع گلخانه ای شهرستان اختصاص یافته است، افزود: توسعه بخش گلخانه ای از مهمترین محورهای تحقق اقتصاد مقاومتی است.
وی از استاندار خراسان جنوبی خواست با توجه به مرزی بودن شهرستان درمیان بودجه عمرانی دهیاری ها را افزایش دهد تا زمینه ماندگاری جمعیت در روستاها افزایش یابد.
شهرستان درمیان با وسعت پنج هزار و 797 کیلومتر مربع از شمال به شهرستان قاینات از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق به طول70 کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در 105کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.