خاورستان: راه اندازی آسیاب دوم سیمان باقران تا یکماه آینده

خاورستان: راه اندازی آسیاب دوم سیمان باقران تا یکماه آینده : عنوان 
1396/04/25 : تاریخ انتشار

سید جلال موسوی، مدیرعامل سیمان باقران در خصوص معوقات حقوق کارگران کارخانه سیمان باقران، اظهار کرد: این معوقات در طول سه سال گذشته به دلیل کمبود بودجه و نقدینگی به وجود آمده و به معنای عدم پرداخت حقوق در ماه های متوالی نیست.

وی با بیان این‌که در ماه های اخیر به صورت ماهانه پرداخت حقوق را داشته ایم، افزود: از اسفند ماه سال ۹۵ تاکنون به صورت ماهانه پرداخت حقوق و پرداخت عیدی کارگران را داشته ایم و امیدواریم در آینده بتوانیم معوقات را نیز پرداخت کنیم.

مدیرعامل سیمان باقران با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۵۰ نفر در مجموعه مشغول به کار هستند، گفت: با توجه به اینکه کارخانه در دو بخش تولید کلینکر و سیمان فعالیت می کند ما در بخش تولید کلینکر با ظرفیت ۱۰۰ درصدی کار می کنیم و روزانه سه هزار و ۳۰۰ تن تولید کلینکر داریم.

موسوی با بیان این‌که تنها یک آسیاب از مجموع سه آسیاب سیمان در حال حاضر فعالیت می کند، افزود: در حال حاضر ظرفیت تولید سیمان به اندازه کلینکر نیست و با فعال شدن آسیاب دوم تولید ما در بخش سیمان نیز به سه هزار تن در روز خواهد رسید.

وی از فعال شدن آسیاب دوم تا یک ماه آینده خبر داد و گفت: بخش عمده آماده سازی این آسیاب انجام شده و کمتر از یک میلیارد تومان اعتبار برای راه اندازی آن نیاز است.

مدیرعامل سیمان باقران با اشاره به موضوع صادرات سیمان، بیان کرد: درحال حاضر ما روزانه به طور متوسط ۲۰۰ تن صادرات داریم و عمده این صادرات به کشور افغانستان انجام می شود

موسوی با بیان این‌که بازار ساختمان سازی با مشکل مواجه است، گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر تنها یک آسیاب ما فعال است زیاد با مشکل روبرو نیستیم اما برای ظرفیت اصلی کارخانه ممکن است با مشکل مواجه شویم که ما بیشتر روی موقعیت خوب صادراتی مجموعه برنامه ریزی کردیم.

وی با اشاره به تسهیلاتی که در سفر رئیس جمهور قول آن داده شده بود، افزود: طی این سفر قول پرداخت تسهیلات ۲۰ میلیارد تومانی که از قبل مصوب شده بود داده شد اما پرداخت نشده بود و بانک نسبت به پرداخت آن اقدامی نکرده بود داده شد که تاکنون ۱۲ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

مدیر عامل سیمان باقران با بیان این‌که اخیرا جلسه ای در استانداری خراسان جنوبی برگزار شد، گفت: این جلسه با موضوع بازگشایی مرز میل ۷۳ برگزار شد و  امیدواریم که اقدامات لازم جهت بازگشایی این مرز انجام شود و همچنین تقاضا ما از مسئولان امر این است که در مرز میل ۷۸ نیز امکانات بیشتری فراهم شود تا امر صادرات از این مرز تسهیل شود چراکه نه تنها به صادرات ما کمک می کند بلکه به صادرات تمام منطقه کمک خواهد کرد.

موسوی با بیان اینکه این مجموعه تاکنون از کمک های بلاعوض برخوردار نشده است، افزود: با توجه به اینکه طرح ها در مناطق محروم از کمک های دولتی بلاعوض برخوردار می شوند اما کارخانه سیمان باقران از این موضوع محروم مانده و امیدواریم که مسئولان استانی اقدامات لازم در این خصوص را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه اخیرا تعامل خوبی در خصوص مجموعه صورت گرفته است، افزود: با توجه به اینکه امکان گازرسانی در منطقه فراهم شده در این خصوص نیز قول هایی از سوی مسئولان داده شده است و امیدواریم که در این زمینه نیز مساعدت های لازم انجام شود و گازرسانی مجموعه نیز انجام شود.