ایرنا: کارخانه سیمان خاکستری نی ریز شهریورماه آغاز به کار می کند

ایرنا: کارخانه سیمان خاکستری نی ریز شهریورماه آغاز به کار می کند : عنوان 
1396/05/01 : تاریخ انتشار

علی همتی افزود: این طرح ها در زمره ۵۰ طرح بزرگ در آستانه بهره برداری در کشور است که امسال به بهره برداری خواهند رسید.
وی اظهار کرد: طرح کربنات سدیم کاوه شهرستان فیروزآباد با سرمایه گذاری ۳۱۰ میلیارد تومان و با ۶۰۰ هزار تن تولید سالانه، اشتغالزایی برای ۷۰۰ نفر را در پی خواهد داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: برای ساخت کارخانه سیمان خاکستری نی ریز نیز ۴۳۶ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است و این کارخانه با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون تن، شهریورماه آغاز به کار می کند.
وی بیان کرد: طرح فولاد نی ریز با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن تولید سالانه و سرمایه گذاری ۳۴۵ میلیارد تومانی و ایجاد ۲۰۰ فرصت شغلی نیز شهریورماه امسال به بهره برداری می رسد.

همتی در بخش دیگری از این گفت و گو با اشاره به تداوم اجرای طرح رونق تولید در سال ۹۶ گفت: امسال علاوه بر صنایع و طرح های صنعتی، معادن دارای پروانه بهره برداری نیز قادر به دریافت تسهیلات رونق تولید هستند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس بیان کرد: امسال از محل اجرای طرح رونق تولید باید ۴۵۰ هزار شغل در کشور ایجاد شود که از این میزان سهم فارس ۲۲ هزار و ۹۵۲ فرصت شغلی است
همتی افزود: از این تعداد فرصت های شغلی، در اصناف ۱۴ هزار و ۳۱ نفر، در طرح های صنعتی استان چهار هزار و ۳۷۸ نفر، در طرح های رونق تولید ۲هزار و ۳۷۷ نفر، در معادن ۸۴۶ نفر و در فرش دستباف باید برای یک هزار و ۳۲۰ نفر شغل ایجاد شود.