ایرنا: اختصاص ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به کارخانه سیمان باقران پیگیری می شود

ایرنا: اختصاص ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات به کارخانه سیمان باقران پیگیری می شود : عنوان 
1396/05/15 : تاریخ انتشار

سید امید حسینی روز دوشنبه پس از بازدید از این کارخانه در دیدار با فرماندار درمیان افزود: تلاش خواهیم کرد تامین وثیقه برای دریافت تسهیلات را از محل معادن کارخانه و صندوق ضمانت صادرات تامین کنیم.

وی با بیان اینکه در زمان افتتاح کارخانه مقرر شد بعد از چهار ماه ظرفیت تولید کارخانه به سه هزار و ۵۰۰ تن سیمان در روز برسد، گفت: هم اکنون این کارخانه با ظرفیت ۲ هزار و ۲۰۰ تن فعال است که با پرداخت سرمایه گردش میزان تولید سیمان افزایش خواهد یافت.
به گفته وی برای رونق صادرات سیمان به افغانستان باید بازارچه میل ۷۳ شهرستان راه اندازی شود، صادرات سیمان به افغانستان باعث افزایش تولید کارخانه می شود.

فرماندار درمیان هم بیان کرد: مسئولان استانی با جدیت پیگیر راه اندازی بازارچه میل ۷۳ شهرستان هستند، این بازارچه در سال ۱۳۶۷ راه اندازی شده و در چند سال متوالی بازارچه برتر کشور در زمینه صادرات بوده است.

محمد بشیری زاده یکی از اهداف اصلی احداث کارخانه سیمان باقران را صادرات سیمان به کشور افغانستان دانست و گفت: رونق صادرات سیمان در گرو راه اندازی بازارچه است، فاصله این کارخانه تا بازارچه شهرستان تنها ۳۰ کیلومتر است.

وی یادآور شد: با راه اندازی بازارچه میل ۷۳ زمینه اشتغال مرزنشینان فراهم و باعث ماندگاری مردم در نقاط مرزی می شود. کارخانه سیمان باقران در ۳۴ کیلومتری شهر اسدیه و جاده مرزی میل ۷۳ قرار دارد.

شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در ۱۰۰کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد و این شهرستان ۵۷ هزار نفر جمعیت دارد.