خبر: خواسته های کارخانه سیمان مارگون از دولت

خبر: خواسته های کارخانه سیمان مارگون از دولت : عنوان 
1396/06/19 : تاریخ انتشار

حسین نجاتی فهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج اظهار داشت: سیمان مارگون به عنوان تنها طرح صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد با سرمایه گذاری خارجی وضعیت مطلوبی ندارد و در صورت ادامه این روند امکان توقف فعالیت اجرایی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذار با وجود تمامی مشکلات از جمله تحریم‌های ظالمانه دشمن این طرح را به مرحله بهره‌برداری در کمترین زمان ممکن رساند، عنوان کرد: کمتر از دوماه بوده که وارد بازار شده‌ایم که در این مدت با مشکلات جدیدی روبه‌رو هستیم که در صورت ادامه این روند عملیات این طرح متوقف می‌شود.

نجاتی فهیمی با تاکید بر اینکه سیمان مارگون با کیفیت فعلی قابلیت عرضه در بازارهای اروپایی را دارد،  ابراز کرد: فاصله این کارخانه با بازار غیر از استان قیمت را از رقابتی بودن در می‌اورد که انتظار می‌رود برای رفع این مشکل مجموعه دولت با سرمایه گذار و پیشنهاد کارخانه همکاری کند
مدیرعامل کارخانه سیمان مارگون خواستار اخذ تسهیلات ارزان قیمت در بخش حمل و نقل شد و گفت: در زمینه هزینه حمل به بندی نیز تسهیلاتی را در نظر بگیرند تا بتوانیم در بازار رقابت کنیم.

نجاتی فهیمی ابراز کرد: صنعت وابسته به نقدینگی بوده و انتظار می‌رود دولت در این زمینه نیز با پرداخت تسهیلات کم بهره نگاه ویژه به کارخانه سیمان مارگون داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از درخواست‌های سرمایه گذار کارخانه سیمان تسریع در روند اجرایی جاده ” پاتاوه-دهدشت” است، ادامه داد: با بهره برداری از این پروژه ارتباط با بنادر تسهیل شده و محصول این کارخانه راحتر به بنادر می‌رسد.

کارخانه سیمان مارگون با ظرفیت تولید روزانه ۳۳۰۰ تن ۱۴ اسفندماه سال گذشته مورد بهره‌برداری قرار گرفت