برنا: تبديل سيمان خاكستري استهبان به سيمان سفيد ظرف٣ هفته

برنا: تبديل سيمان خاكستري استهبان به سيمان سفيد ظرف٣ هفته : عنوان 
1396/06/19 : تاریخ انتشار

مدیرعامل شرکت سیمان استهبان:

سالانه 250 هزار تن کلینکر در شرکت سیمان استهبان تولید می‌شود

مدیرعامل شرکت سیمان استهبان گفت: شرکت سیمان استهبان سالانه 250 هزار تن کلینکر تولید می‌کند.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا از فارس، مهرزاد پورکریم در نشستی خبری با اشاره به اینکه شرکت سیمان استهبان در حوزه تولید سیمان خاکستری از سال 1377 فعالیت خود را آغاز کرده است، اظهار کرد: از ابتدای خرداد ماه امسال مطالعات کارشناسی برای تولید محصول جایگزین سیمان خاکستری پس از تغییر ترکیب هیئت مدیره آغاز شد.

وی خاطرنشان کرد: تراکم سیمان و میزان عرضه سیمان خاکستری نسبت به تقاضا در کشورمان بالا است و سبب مسکوت شدن نسبی بازار سیمان خاکستری شده و باعث شده سیمان خاکستری حاشیه سود نداشته باشد و برخی از تولیدی‌ها زیان‌ده شده و برخی با سود کم کار می‌کند.

مدیرعامل شرکت سیمان استهبان با تصریح اینکه برخی از شرکت‌های تولید سیمان کشور راهی جز تغییر محصول نداشتند، افزود: مطالعات کارشناسی برای تولید محصول جدید و جایگزین سیمان خاکستری با توجه به وضعیت بازار داخلی و بازارهای هدف خارجی به ویژه بازارهای صادراتی بکر در حوزه خلیج فارس و اروپا و جنوب شرق آسیا انجام شده و سیمان سفید جایگزین سیمان خاکستری می‌شود.

پورکریم با بیان اینکه عملیات اجرایی این کار بعد از نهایی شدن مطالعات و تصویب این مطالعات در هیئت مدیره و مجمع عمومی از سه هفته گذشته آغاز شد، تصریح کرد: از بامداد شنبه 4 شهریور تولید کلینکر در شرکت سیمان استهبان آغاز شد و در زمان بسیار اندکی نسبت به استانداردهای تعریف شده به کیفیت مورد نظر و هدف‌گذاری شده رسیدیم.

وی با اشاره به اینکه امروز شرایط تولید در شرکت سیمان استهبان به ثبات و پایداری رسیده است، تاکید کرد: شرکت سیمان استهبان هشتمین کارخانه سیمان سفید کشور از نظر حجم تولید است و با تولید سالانه 250 هزار تن کلینکر، دومین کارخانه سیمان سفید بعد از سیمان شرق است.

مدیرعامل شرکت سیمان استهبان با تاکید بر اینکه سیمان سفید تولیدی شرکت سیمان استهبان بالاترین کیفیت تولیدی را در بین کارخانجات سیمان کشور دارد زیرا مهمترین شاخص کیفی سیمان سفید میزان سفیدی سیمان است، تصریح کرد: با توجه به اینکه بالاترین میزان سفیدی ثبت شده سیمان در کشور 92 درصد است هدفگذاری اولیه ما 94 درصد بوده که دو واحد سفیدتر از سیمان سفید کشور است و برنامه‌ریزی ما به گونه‌ای است که این شرایط حفظ شود یا کیفیت محصولات تولیدی ارتقا یابد.

پورکریم یکی از مهمترین رکوردهای شرکت سیمان استهبان را تغییر تولید از سیمان خاکستری به سیمان سفید دانست و عنوان کرد: این اقدام در شرکت سیمان استهبان ظرف مدت سه هفته انجام شد این در حالی است که برخی از کارخانجات طی بازه زمانی کمتر از دوسال این کار را انجام دادند.

وی با بیان اینکه شرکت سیمان استهبان برای تغییر نوع سیمان تولیدی خود از منابع داخلی و همت نیروهای انسانی توانمند استفاده کرده است، گفت: تمامی سخت‌افزارهای لازم توسط نیروهای سیمان استهبان آماده‌سازی و خط تولید تجهیز شده است.

مدیرعامل شرکت سیمان استهبان بیان کرد: استفاده از ماشین‌آلات موجود و نوسازی این ماشین‌آلات و استفاده از توان داخلی سبب تسریع تغییر تولید سیمان این شرکت شده است.

پورکریم با بیان اینکه هدفگذاری عمده بازارهای فروش ما هم خارجی است هم داخلی، افزود: هرچند بازار داخلی خوبی مانند شیراز وجود دارد اما هدف ما تخریب بازار رقبای خودمان نیست.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر بازار داخلی، بازار کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای شرق آسیا و اروپا نیز بازارهای هدف ما برای عرضه سیمان سفید است، اظهار کرد: مهمترین بازار سیمان خاکستری، کشور عراق بود که با ظهور داعش و ایجاد نا امنی در این کشور، صادرات سیمان خاکستری به عراق کاهش بسیاری یافت.

مدیرعامل شرکت سیمان استهبان با بیان اینکه یکی از رقبای ما در حوزه تولید و عرضه سیمان خاکستری کشور عربستان است، عنوان کرد: نفوذ عربستان بین کشورهای عربی زیاد است و از طرفی کشوری مانند عراق ظرفیت تولید سیمان خاکستری را دارد و با توجه به آینده صنعت خودش نسبت به خرید اقدام می‌کند.

پورکریم با اشاره به اینکه برای صادرات 80 تا 90 درصد محصولات شرکت برنامه‌ریزی شده است، بیان کرد: ظرفیت خوبی که شرکت سیمان استهبان دارد نزدیک بودن به جنوب کشور است هرچند پیش بازاریابی در قطر و عمان انجام شده است