خبر: اجرایی شدن ساخت کارخانه سیمان سفید زاگرس ازنا

خبر: اجرایی شدن ساخت کارخانه سیمان سفید زاگرس ازنا : عنوان 
1396/07/01 : تاریخ انتشار

مهرداد غضنفری با اشاره به طرح‌ها و اقدامات بزرگ عمرانی-اقتصادی استان که در حال اجرا است، اظهار کرد: شروع عملیات اجرایی سدهای بختیاری، معشوره و مخملکوه و اختصاص ۱.۸ میلیارد یورو معادل هشت هزار میلیارد تومان در قالب فاینانس و از طریق شرکت دایهیم کره و فاینانس بانک‌های کره‌ای و ژاپنی برای اجرای سد و نیروگاه بختیاری ازجمله این پروژه‌هاست.

وی اضافه کرد: شروع عملیات اجرایی احداث کارخانه سیمان سفید زاگرس ازنا با حجم سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد تومان و اشتغال ۱۰۰ نفر نیز در دستورکار است.
غضنفری ادامه داد: از دیگر پروژه‌های در حال انجام، اجرای طرح آبرسانی به شهرستان ازنا با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی و اعتبار ۳۳ میلیارد تومان است که پیش‌بینی می‌شود این طرح تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان یادآور شد: قرار است آبرسانی به ۵۲ روستا با حجم اعتبار ۱۸ میلیارد ریال انجام شود که تاکنون آبرسانی به ۲۵ روستا افتتاح شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: شروع عملیات گازرسانی به ۱۵۵ واحد صنعتی و حدود ۳۰۰ روستا و نیز عملیات گازرسانی به شهر درب گنبد کوهدشت جمعاً با اعتبار ۱۱۰ میلیارد تومان است.

غضنفری تصریح کرد: تخصیص زمین منطقه ویژه اقتصادی بروجرد به مساحت ۶۰ هکتار به بخش خصوصی و همچنین تصویب شهرک صنعتی شماره ۴ خرم‌آباد توسط هیأت دولت در زمینی به مساحت ۱۵۰ هکتار و با حجم سرمایه‌گذاری ۶۰ میلیارد تومان از دیگر پروژه‌های در دست ساخت است