فارس نیوز: لزوم توجه ویژه استاندار به کارخانه‌های تعطیل شده کانسرام و سیمان طبس

فارس نیوز: لزوم توجه ویژه استاندار به کارخانه‌های تعطیل شده کانسرام و سیمان طبس : عنوان 
1396/07/29 : تاریخ انتشار

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدابراهیم مهاجریان مقدم صبح روز گذشته در نهمین جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی خراسان‌جنوبی با حضور استاندار خراسان‌جنوبی اظهار داشت: گزافه‌گویی‌های رئیس جمهور احمق آمریکا را محکوم می‌کنیم و طبق فرموده مقام معظم رهبری حرف‌های ترامپ قابلیت پاسخ دادن ندارد چرا که بیهوده بوده و نباید در این خصوص وقت تلف کرد.

وی تصریح کرد: طبس از نظر امکانات خدادادی و طبیعی در کشور ویژه است و در صورت ایجاد زیرساخت‌های لازم می‌تواند چرخ اقتصاد کشور را بچرخاند و معادن زغال سنگ طبس یکی از این مهم است که در کشور نیز تاثیرگذاری بالایی دارد.

امام جمعه طبس خاطرنشان کرد: برای توسعه منطقه و کشور زمینه‌های مناسبی وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها همجواری با چند استان کشور، امنیت مناسب، وجود فرودگاه و راه آهن است که از مزیت‌های اصلی این شهرستان بوده و مسؤولان برای محقق شدن اقتصاد مقاومتی تلاش خود را به کار برده و در این زمینه اقدامات مناسبی صورت گیرد چرا که طبس جهت اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی یکی از بهترین و امن‌ترین شهرها است.

مهاجریان‌مقدم بیان داشت: امیدواریم شهر طبس، بخش‌های مرکزی، دستگردان و دیهوک از نگاه ویژه استاندار بهره‌مند شوند و نیروگاه زغال‌سنگی برای ایجاد اشتغال برای منطقه و کل کشور می‌تواند باارزش باشد که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

وی بابیان اینکه کارخانه کک جزو طرح‌های شاخص اقتصاد مقاومتی است، گفت: با توجه به اهمیت موضوع اشتغال این کارخانه باید زودتر افتتاح شود و به کارخانه‌های تعطیل شده کانسرام و سیمان نیز باید توجه شود تا مجدد راه اندازی و کارگران بیکار شده به فعالیت خود برگردند.

امام جمعه طبس اضافه کرد: خواسته‌های مردم در ۳۲ بند به استانداران مختلف داده شده است و امروز نیز درخواست داریم موارد فوق پیگیری شود و موارد مورد انتظار دیگری نیز در دیدار با حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی به ایشان تقدیم شد و یکی از موارد مورد نیاز احداث کارخانه فرآوری لبنی است چرا که با انتقال شیر تولیدی شهرستان به سایر نقاط کشور دامداران متضرر می‌شوند.