خبر: برگزاری همایش سیمان، بتن و چالشها در مشهد

خبر: برگزاری همایش سیمان، بتن و چالشها در مشهد : عنوان 
1396/08/13 : تاریخ انتشار

به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی، عضو هیات رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان این استان در همایش مزبور گفت: بیشتر مصالح ساختمانی موجود فاقد استاندارد است.

رضا بشیر افزود: برای ساخت و ساز یک بنا به مصالح، کارگر فنی و نظارت نیاز است که متاسفانه مصالح ساختمانی استاندارد و کارگر فنی در اختیار نداریم.
وی اظهار کرد: ساختمانهایی که با بتن ساخته می شود به پوشش و مقاومت اضافه در برابر حریق نیاز ندارد ولی در ساختمانهای فلزی به پوشش و حفاظت در برابر حریق نیاز است.
وی همچنین از افتتاح دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان در شهرستان زاوه این استان به عنوان بیست و چهارمین دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان در این استان خبر داد.

در این همایش مدیر عامل کارخانه سیمان زاوه نیز گفت: کارخانه سیمان زاوه در سال ١٣٨٩ احداث شده و اینک روزانه ٣۵٠٠ تن سیمان کلینکر تولید می کند.

محمد رضا توکلی زاده افزود: این واحد صنعتی ٣٠٠ فرصت مستقیم شغلی و ٢٠٠ فرصت شغلی غیر مستقیم ایجاد کرده است.
در این همایش از مهندس مهدی رئیسی پیشکسوت جامعه مهندسی استان قدردانی شد
همایش یک روزه سیمان، بتن و چالشها توسط شرکت سیمان زاوه با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی و اداره کل استاندارد این استان و با شرکت ۳۵۰ نفر از مهندسان رشته های معماری و شهرسازی و مدیران کنترل کیفیت اداره استاندارد برگزار شد