تسنیم: کارخانه سیمان مارگون توانایی پرداخت بدهی‌های خود را ندارد

تسنیم: کارخانه سیمان مارگون توانایی پرداخت بدهی‌های خود را ندارد : عنوان 
1396/08/16 : تاریخ انتشار

داریوش دیودیده عصر روز گذشته در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که با محوریت بررسی مشکلات کارخانه سیمان مارگون بود، اظهار داشت: این کارخانه سال ۸۹ با ۲۸۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کلنگ‌زنی شد و در سال ۹۵ به بهره‌برداری رسید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد موضوع تامین آب کارخانه و راه دسترسی را از جمله مشکلات سیمان مارگون عنوان کرد و گفت: بدهی‌های این کارخانه در حوزه برق قریب به ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است که کارخانه توانایی پرداخت این مبلغ را ندارد.

وی عنوان کرد: پیشنهاد می‌شود برای پرداخت هزینه برق مصرفی کارخانه تا پایان سال ۹۶ به کارخانه مهلت داده و پس از آن تقسیط ۱۸ ماهه در این راستا انجام شود.

دیودیده افزود: : انتظار می‌رود  که کارخانه ۵۰ درصد هزینه‌های جاری ۶ ماهه تا پایان سال را پرداخت کند و ۵۰ درصد دیگر بر روی اقساط ۱۸ ماهه محاسبه و پرداخت شود.

وی میزان بدهی کارخانه سیمان مارگون به شرکت گاز را ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برشمرد و افزود: باید برنامه‌ریزی‌های لازم برای پرداخت این بدهی نیز انجام شود.دیودیده خواستار حل مشکل پروانه بهره‌برداری کارخانه در حوزه محیط زیست شد و گفت: انتظار می‌رود محیط زیست استان با انجام کارهای کارشناسی هرچه سریع‌تر در این راستا اقدام کند.

وی تصریح کرد: ایجاد پایانه حمل و نقل در مجاورت کارخانه و توسعه ارتباطات پایانه‌ای و گمرکی برای دپوی محصولات در مناطق هدف  ضروری است