چالوس نیوز: آغاز ساخت انبار صادراتی سیمان در بندر امیرآباد

چالوس نیوز: آغاز ساخت انبار صادراتی سیمان در بندر امیرآباد : عنوان 
1396/08/20 : تاریخ انتشار

به نقل از روابط عمومی بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد بهشهر، علی خدمتگزار اظهار کرد: ساخت انبار صادراتی سیمان در بندر امیرآباد با اعتبار 27 میلیارد و 765 میلیون ریال آغاز شده است.

وی با اشاره به امضای قرارداد ساخت این پروژه همزمان با روز حمل و نقل با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در تهران، خاطرنشان کرد: این پروژه در زمینی به مساحت 5 هزار مترمربع و با ظرفیت نگهداری سالانه 255 هزار تن سیمان در حال ساخت است.

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد بهشهر با تاکید بر اینکه فعالیت‌های صادراتی مواد معدنی به عنوان یکی از  اولویت‌های سرمایه‌گذاری در بندر امیرآباد محسوب می‌شود، افزود: با توجه به موقعیت خاص بندر امیرآباد و فاصله 30 کیلومتری آن به مخازن بزرگ کلینکر و حجم بالای تقاضای سیمان و کلینکر از طرف کشورهای حاشیه شمالی دریای خزر، این بندر مناسب‌ترین گزینه برای صادرات این نوع کالا در شمال کشور است.

خدمتگزار در پایان با اشاره به نزدیکی بندر امیرآباد به 9 کارخانه سیمان ایران و کشورهای حاشیه دریای خزر، گفت: این بندر سهم بالایی در حجم تخلیه و بارگیری کالاهای واسطه‌ای معدنی در کشور را دارد