پیام خبر: تولید سالانه بیش از ۷/۴ میلیون تن سیمان،توسط کارخانه‌های سیمان استان فارس

پیام خبر: تولید سالانه بیش از ۷/۴ میلیون تن سیمان،توسط کارخانه‌های سیمان استان فارس : عنوان 
1396/08/24 : تاریخ انتشار

به گزارش پیام خبر،‌ شرکت های سیمان فارس، فارس نو ، لارستان ، فیروزآباد، داراب، لامرد، نی ریز (خاکستری وسفید )،آباده و قیر وکارزین 10 کارخانه فعال سیمان استان فارس هستند که علاوه بر رفع بخش مهمی از نیاز داخلی، محصولاتشان به بازارهای خارجی نیز صادر می شود.
رییس سازمان صنعت معدن وتجارت استان فارس گفت : ظرفیت روزانه تولید سیمان خاکستری در استان فارس 22000 تن است و در سال گذشته 893 هزار تن به ارزش 28 میلیون دلار از این محصول تولیدی به کشورهای قطر،امارات،عمان،افغانستان،بنگلادش،هند،کویت،عراق و کشور های آفریقایی از جمله کنیا،سومالی و سایر کشورها صادر شد.
دکتر علی همتی با بیان اینکه استان فارس دومین استان تولید کننده سیمان در کشور است افزود : این واحدها برای 2900 نفر به صورت مستقیم و حدود 7000 نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال فراهم کرده است.
وی اظهار داشت : کارخانه های سیمان در استان فارس انواع سیمان سفید و خاکستری تیپ های مختلف را تولید می کند. با توجه به اینکه کارشناسان، از صنعت سیمان به عنوان یکی از شاخص های توسعه یافتگی یاد می کنند، توجه به رفع مشکلات این صنعت و رونق ساخت وساز وکارهای عمرانی بیشتر می تواند در توسعه هر چه بیشتر کشور نقش بسزایی داشته باشد.
رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان فارس گفت : تعداد 118 کارخانه سیمان با تولید 24 نوع سیمان در کشور فعالیت می کنند. در این کارخانه ها سالانه 90 تا 96 میلیون تن سیمان تولید می شود