عصراقتصاد: بهره برداری از پروژه بزرگ احداث جاده بارگیرخانه شرکت سیمان شمال

عصراقتصاد: بهره برداری از پروژه بزرگ احداث جاده بارگیرخانه شرکت سیمان شمال : عنوان 
1396/08/24 : تاریخ انتشارعصراقتصاد: روز چهارشنبه 17/8/96 ، با حضور مرتضی حیدری،فرماندار محترم شهرستان پردیس و مهندس داداش، مدیرعامل محترم شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان، صفریان نودهی،مدیرعامل شرکت سیمان شمان و جمعی از مسؤلین شهری و محلی شهرستان پردیس و مدیران و کارکنان شرکت، پروژه بزرگ احداث جاده بارگیرخانه سیمان  خاکستری و سفید افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

این عملیات در ادامه مسیر سازندگی و تغییر و تحولات گسترده که از 3 سال پیش در شرکت سیمان شمال شروع شد، انجام پذیرفت.

شایان ذکر است پس از پروژه افزایش ظرفیت تولید از 3200 تن در روز  به 4200 تن و ساماندهی  معادن، بویژه معدن کوه بادام و اصلاح ساز وکار پیمانکاری و اقدامات چشمگیر در توسعه فضای سبز و  بازسازی، بهسازی و زیباسازی مجموعه کارخانه ،تعویض و ترمیم تجهیزات کاهنده آلودگی و کاهش مستمر مصرف انرژی، این بار در اقدام اساسی و زیر بنایی نسبت به احداث و استانداردسازی جاده بارگیرخانه بمنظور رعایت حقوق ساکنین و مجاورین و ارتقاء سلامت زیست محیطی مبادرت شده است.

این پروژه از تاریخ 01/05/96 آغاز و با لایه‌برداری از کف جاده و زیرسازی اصولی، با ترکیب آرماتوربندی و استفاده از بتن پاکیزه (بتن سبز) روکش شده و سپس با درزبندی و لایه گذرای جدید با استفاده از بتن مقاوم، به‌صورت پیوسته و دقیق به یک جاده استاندارد و ایمن تبدیل گردید.  این پروژه در مقیاسی معادل  6900  مترمربع، گامی بسیار بلند در عرصه‌های عمرانی، زیست‌محیطی و پاکیزه سازی هوای کارخانه، بشمار می رود

علاوه بر اجرای این پروژه بزرگ، به‌منظور جلوگیری از سقوط احتمالی خاک و سنگ به جاده، دیواره بتنی شمالی جاده بارگیرخانه سفید  و شوت کلینکر نیز در وسعتی به مساحت 1500 متر مربع ساخته شد. در پایان با رنگ‌آمیزی جداول و دیواره‌ها و خط کشی خیابان‌های طول مسیر، این جاده تبدیل به بلواری زیبا ، ایمن و استاندارد گردید و مضاف بر این  موجبات آسایش رانندگان و آرامش اهالی روستا را فراهم نمود.

فرماندار محترم شهرستان پردیس در این مراسم طی سخنان کوتاهی اظهار داشتند:

تحولات شگرفی که با حضور جناب مهندس صفریان و مدیریت کارآمد، نگاه بلند و خدمات صادقانه ایشان در شرکت سیمان شمال ایجاد گردید شایسته تقدیر و تشکر است. شرکت سیمان شمال با مشکلات عدیده اش در حوزه های مختلف، از جمله معدن و پیمانکاری، آلودگی زیست محیطی و تنگناهای مالی،  رو به اضمحلال بود. امروز بحمدالله شاهد شکوفایی، زیبایی، تفاهم و همدلی در بین کارکنان و رضایتمندی اهالی شریف روستای باغکمیش هستیم.عملیات جاده سازی که امروز شاهد افتتاح آن هستیم یکی از آن کارهای برجسته است که بنده بنوبه خود از جناب مهندس صفریان بسیار سپاسگزارم.

مدیرعامل محترم سیدکو نیز در این مراسم ضمن تجلیل از جناب مهندس صفریان اظهار داشتند:بسیار خرسند و خوشحالم که هر روز شاهد تحولی در شرکت سیمان شمال هستیم. امیدوارم این روند  رو به پیشرفت کماکان ادامه داشته باشد و این اتفاق مبارک با حضور جناب آقای صفریان خواهد افتاد.

صفریان مدیرعامل محترم شرکت سیمان شمال ضمن تشکر از حاضرین در مراسم افتتاح اظهار داشتند: با توکل برخدا و همت همکاران پرتلاشم همواره و پیوسته مسیر سازندگی و شکوفایی را طی میکنیم. این مسیر حد یقف ندارد ، برنامه های خوبی در دستور کار داریم ، انشاالله هر روز شاهد اقدام جدید، حرکت نو و تحولی اثربخش در شرکت سیمان شمال خواهیم بود.