ایسنا: تولید روزانه 5600 تن سیمان و کلینکر در سیمان خاش

ایسنا: تولید روزانه 5600 تن سیمان و کلینکر در سیمان خاش : عنوان 
1396/09/01 : تاریخ انتشار

مدیر عامل شرکت سیمان خاش سیستان و بلوچستان گفت: روزانه 2هزار و 600 تن کلینکر و 3 هزار تن سیمان در این شرکت تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌شود.

‌به گزارش ایسنا- ‌خسرو جامعی در نشست اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و شماری از مسئولان وزارتی در خاش بیان کرد: تولید سالانه سیمان در این واحد تولیدی و صنعتی افزون بر یک میلیون تن در سال بوده که محصولات تولیدی در شرکت متنوع است.

وی افزود: دریافت تندیس برتر مرغوبیت از شستا، موفقیت در مباحث صنعت سبز کشور، نمونه صنعتی استاندارد و صادرات و حامی مصرف‌کننده و واحد نمونه صنعتی در کشور سبب ارتقای شاخص‌های خدمت و بازارپسندی محصولات شرکت شده است.

مدیرعامل شرکت سیمان خاش تصریح کرد: تولید سالانه یک میلیون و شانزده هزار تن کلینکر و صادرات 347 هزار تن سیمان و کلینکر و صادر شدن محصولات به حدود 25 کشور دنیا و اجرای پروژه‌های مختلف عمرانی و خدمت رسانی در محیط کارخانه مانند تصفیه آب صنعتی و گازکشی و صنایع زیست محیطی توانسته به موفقیت شرکت کمک کند.

وی افزود: در شرکت سیمان خاش سامانه کنترل بار خودکار و سامانه بارگیری و نیروگاه خورشیدی در دست اقدام است.

وی در پاسخ به برخی شکایت‌های مردمی در مبحث تهدید‌های زیست محیطی گفت: سامانه فیلتراسیون سیمان خاش از سوی محیط زیست کشور سنجش و کنترل می شود و هر چند ماه یکبار کار سرویس آن صورت می‌پذیرد