ایرنا: 34 هزار تن سیمان از شهرستان درمیان صادر شد

ایرنا: 34 هزار تن سیمان از شهرستان درمیان صادر شد : عنوان 
1396/09/05 : تاریخ انتشار

مهدی صادقی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین در این مدت 41 هزار و 965 تن سیمان در این کارخانه تولید که هفت هزار و 896 تن سیمان نیز در داخل کشور به فروش رسید.
وی عنوان کرد: همچنین در هفت ماهه ابتدای امسال 215 هزار تن کلینکر نیز در کارخانه سیمان باقران تولید شد که از این میزان حدود 2 هزار تن به کشورهای همجوار صادر شد.
صادقی بیان کرد: با توجه به فاصله 34 کیلومتری کارخانه سیمان تا بازارچه مرزی میل 73 شهرستان راه اندازی مجدد این بازارچه برای رونق صادرات سیمان به کشور افغانستان ضروری است.
بهره برداری از کارخانه سیمان باقران شهرستان درمیان در فروردین ماه امسال با حضور دکتر روحانی رئیس جمهوری در این شهرستان مرزی آغاز شد.
با بهره برداری از این طرح بزرگ ملی که با سرمایه گذاری بیش از پنج هزار و 200 میلیارد ریال افتتاح شد، زمینه اشتغال 350 نفر به صورت مستقیم و بیش از یک هزار و 500 نفر به صورت غیر مستقیم در این منطقه مرزی فراهم شد.
شهرستان درمیان با 57 هزار نفر جمعیت و پنج هزار و 797 کیلومتر مربع وسعت از شمال به شهرستان قاینات از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق آن به طول 70 کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در 105 کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.