شبستان: ۳۴ هزار تن سیمان از کارخانه سیمان باقران صادر شد

شبستان: ۳۴ هزار تن سیمان از کارخانه سیمان باقران صادر شد : عنوان 
1396/09/07 : تاریخ انتشار

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، داوود شهرکی امروز (4 آذر) در جمع خبرنگاران گفت: در هفت ماهه سال جاری 41 هزار و 965 تن سیمان نیز در کارخانه سیمان باقران تولید شده که میزان 7 هزار و 896 تن نیز در داخل کشور به فروش رفته است.
وی از صادرات 34 هزار و 69 تن سیمان  از کارخانه سیمان باقران شهرستان درمیان در این مدت خبر داد و گفت: این میزان محصول به کشورهای افغانستان و پاکستان به صورت فله و پاکتی صادر شده است.
رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه میزان تولیدات کلینکر این واحد نیز بیش از 215 هزار تن است، ادامه داد: از این میزان نزدیک به 2 هزار تن تاکنون به کشورهای همجوار صادر شده است. 
 شهرکی با بیان اینکه بهره برداری از کارخانه سیمان باقران در فروردین ماه سالجاری با حضور ریاست جمهوری در شهرستان مرزی درمیان آغاز شده، افزود: با بهره برداری از این طرح بزرگ که با سرمایه گذاری بیش از 5 هزار و 200 میلیارد ریال افتتاح شده زمینه اشتغال 350 نفر به صورت مستقیم ایجاد شده است. 
وی خاطر نشان کرد: همچنین با افتتاح این کارخانه سیمان برای یک هزار و 500 نفر به صورت غیر مستقیم در این منطقه مرزی فراهم شده است.
رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت خراسان جنوبی در پایان با توجه به فاصله 34 کیلومتری کارخانه سیمان تا بازارچه مرزی میل 73  افزود: پیگیری بازگشایی مجدد این بازارچه جهت رونق بخشی به صادرات محصولات این کارخانه نیز در دستور کار این سازمان  و مسئولین استان است.