فارس: سیمان نی ریز هم اکنون ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

فارس: سیمان نی ریز هم اکنون ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد : عنوان 
1396/09/26 : تاریخ انتشار

مهندس اسماعیل تبادار در جلسه شورای اداری استان که با حضور علی ربیعی وزیر  تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شد، با اشاره به اینکه اشتغال زایی به عنوان  اولویت در دستور کار همه مسئولان و مدیران استان فارس قرار گرفته است، افزود:عزم  همه مسئولان استان بر این است که نهایت بهره را از کمترین امکانات در راستای بهبود  وضعیت کسب و کار و اشتغال زایی داشته باشند.

مهندس تبادار با بیان اینکه استان فارس با دارا بودن ظرفیتهای متعددی همچون خاک حاصلخیز، منابع نفت و گاز، آثار تاریخی، جاذبه های گردشگری  طبیعی و… زبانزد ایران و جهان است،خاطر نشان کرد: این ظرفیت های کم نظیر استان  فارس بی شک شرایط مناسبی برای ایجاد اشتغال و اثر بخشی طرح های کار آفرینی ایجادخواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه کشاورزی از دیرباز یکی از پایه های اشتغال در استان فارس  محسوب شده، گفت: وقوع خشکسالی و شرایط بحرانی منابع آب در استان سبب به مخاطره  افتادن کشاورزی و به تبع آن رشد بی رویه مهاجرت به شهر شیراز و شهرهای دیگر استان  شده است که این نرخ مهاجرت رشد آسیب های اجتماعی را در پی داشته است.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه بیکاری یکی از عوامل اصلی  ایجاد آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی است، نسبت به وجود ۱۱۹ نقطه آسیب دیده در  استان فارس ابراز نگرانی کرد و افزود: متاسفانه براساس پژوهش ها ۱۵ نقطه از این  نقاط آسیب دیده در کلانشهر شیراز وجود دارد که ۹ منطقه به مرحله بحرانی رسیده است.وی با اشاره به اینکه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بادارا بودن ۱۱ دستگاه اجرایی و ۲۰ موسسه اقتصادی می تواند ظرفیت های موجود در استان  فارس را برای ایجاد اشتغال به کار گیرد.

نماینده عالی دولت همچنین در بخشی از سخنان خود از وزیرتعاون کار و رفاه اجتماعی خواست مساعدت لازم را در زمینه حل مشکلات اشتغال استان  داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه کارخانه سیمان نیریز به عنوان یکی ازطرح های اقتصاد مقاومتی با استفاده از فاینانس احداث شده که هم اکنون ۹۸ درصد  پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت فعال شدن بیش از ۴۰۰ فرصت شغلی ایجاد می کند، افزود: امیدوارم  به زودی مشکل این طرح مرتفع و این مجتمع بزرگ در چرخه اقتصادی قرار گیرد.

مهندس تبادار با اشاره به اینکه شاخص تعداد تخت های  بیمارستانی به نسبت هر ۱۰ هزار نفر در استان فارس حدود یک  درصد از شاخص های کشوری کمتر است گفت: آغاز ساخت بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی تامین اجتماعی که از سال ۸۶ در دستور کار  بوده و به رغم آمادگی سرمایه گذار خارجی در این سال ها معطل مانده است، بخشی ازنیاز های استان فارس در زمینه تامین تخت های بیمارستانی را تامین خواهد کرد.

وی همچنین خواستار تسریع در عملیاتی شدن این طرح موثر در  پهنه درمان استان شد.

استاندار فارس همچنین خواهان ایجاد زمینه های مناسب برای  انتقال دو کارخانه سیمان فارس و پشم شیشه شیراز از سطح شهر شیراز به منطقه ویژه  اقتصادی شهرستان خرامه شد.