تسنیم: کمیته حقیقت یاب استخدام‌های کارخانه سیمان مارگون بویراحمد تشکیل شود

تسنیم: کمیته حقیقت یاب استخدام‌های کارخانه سیمان مارگون بویراحمد تشکیل شود : عنوان 
1396/10/10 : تاریخ انتشار

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مارگون، 24 مردادماه سال گذشته کارخانه 3300 تنی سیمان مارگون بویراحمد با سرمایه گذاری خارجی با حضور محمدرضا نعمت‌زاده وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

بهره برداری از یک کارخانه با این عظمت در استان کهگیلویه و بویراحمد توسط یک سرمایه گذار خارجی ستودنی بوده ولی استخدام‌های انجام شده در این طرح صنعتی ابهامات زیادی را در ذهن مردم و افراد جویای کار ایجاده کرده که باید توسط مسئولان و متولیان امر شفاف سازی شود.

افراد جویای کار می‌خواهند بدانند فرایند بکارگیری پرسنل مورد نیاز چگونه بوده  و آیا مرجع معرفی نیروی انسانی به این کارخانه با توجه به قوانین و مقررات موجود اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده و یا از سایر کانال‌های عرفی و غیر رسمی انجام شده است.

انتظار می‌رود یک کمیته حقیقت یاب با هدف بررسی مسئله تشکیل شود تا در این زمینه که این نیروها با معرفی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بکار گرفته شده و یا از طریق آگهی رسمی و کسب نمره قبولی و یا از طرف نمایندگان مجلس معرفی شده‌اند، شفاف سازی شود.

در صورتی افراد استخدام شده در کارخانه سیمان مارگون از طریق اگهی رسمی و پذیرش افراد توانمند باشد ستودنی و در صورت معرفی از سوی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز قانون رعایت شده ولی در صورت معرفی و فشار از سوی نمایندگان مجلس یک کار ضد عدالت بوده زیرا نماینده سوگند یاد کرده که به قانون اساسی وفادار باشد.

در زمینه افراد مشغول بکار در کارخانه سیمان مارگون ابهامات زیادی وجود دارد که چه کسی این افراد را معرفی کرده و در این زمینه مسئولان و متولیان امر باید پاسخگو باشند زیرا 28 هزار بیکار در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد و در صورت معرفی آنان از سوی افراد خاص به طور حتم این اقدام ضد عدالت است زیرا باید در این زمینه شفاف سازی شود که آیا افرادی که نتوانست مشغول بکار شوند ذی حق نبودند؟

ضروری است مسئولان و متولیان امر از جمله اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئله را بررسی و به طور شفاف با ذکر جزئیات به اطلاع افکار عمومی برسانند زیرا مردم به استخدام‌های 5 سال گذشته در بدنه برخی دستگاه‌های اجرایی از جمله شرکت توزیع نیروی برق، دانشگاه یاسوج، شهرداری یاسوج و ...اعتراض داشته و از ادامه این روند نگران هستند.

با وجود پیگیری‌های مکرر خبرنگار تسنیم با مدیرعامل کارخانه سیمان مارگون ولی موفق به انجام مصاحبه در این زمینه نشدیم.