جوان: ناکارآمدی کارخانه سیمان مارگون در صادرات

جوان: ناکارآمدی کارخانه سیمان مارگون در صادرات : عنوان 
1396/10/13 : تاریخ انتشار

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج؛  داریوش دیودیده رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: در مجموع تاکنون حدود 77 میلیون دلار کالا از استان کهگیلویه و بویراحمد صادر شده که از این میزان حدود 18.5 میلیون دلار مربوط به چهار سال اخیر است.

وی افزود: عصاره و پودر شیرین بیان، موکت، سیمان، دلستر، نوشابه، عصاره گیاهان دارویی و سلستین عمده محصولات صادراتی استان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون بوده است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: در 9 ماهه امسال دو میلیون و 874 هزار دلار کالا از استان صادر شده که در مقایسه با سال گذشته رشد بسیار کمی داشته است.

دیودیده ابراز کرد: محصولات آرایشی و بهداشتی شرکت سینره و پودر و عصاره شیرین بیان شرکت آسه محصولاتی بودند که در 9 ماهه امسال به کشورهای آلمان، امارات، عراق و اندونزی صادر شد.

وی با بیان اینک امسال پنج میلیون دلار صادرات در بخش صنعت، 1.5 میلیون دلار در بخش کشاورزی و 500 هزار دلار صادرات در بخش صنایع‌ دستی پیش‌بینی شده بود، گفت: طبق هدفگذاری‌ها امسال باید 10 درصد از محصولات سیمان مارگون صادر می‌شد که تاکنون محقق نشده است