خبر: طی سالهای گذشته صنعت سیمان با نوسازی میزان مصرف انرژی را ۱۵ درصد کاهش داده است

خبر: طی سالهای گذشته صنعت سیمان با نوسازی میزان مصرف انرژی را ۱۵ درصد کاهش داده است : عنوان 
1396/10/23 : تاریخ انتشار

مهندس امینی یکتا از پیشکسوتان صنعت سیمان کشور و مدیر کمیته انرژی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان، در همایش تقدیر از برگزیدگان سومین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی افزود:­ مصرف انرژی در صنعت سیمان تنها ۲۵ درصد بالاتر از میانگین مصرف جهانی است و بیش از ۹۵ درصد ماشین آلات صنعت سیمان از نظر فناوری در زمان خود مطابق با استانداردهای روز بوده است­ واز ۱۰۴ واحد سیمان­ بیش از ۹۰ واحد دارای فناوری روز است.

وی گفت: در ابتدای انقلاب حدود ۸ میلیون تن ظرفیت داشتیم و اکنون به ۸۳ میلیون تن رسیده است.

امینی یکتا افزود: صنعت سیمان امروز با مشکل کاهش نقدینگی و پایین بودن قیمت مواجه است و اگر جرایم هم به این صنعت اضافه شود به مرز نابودی خواهد رسید.

وی گفت: صنعت سیمان در ۲۰ سال گذشته با نوسازی میزان مصرف انرژی را ۱۵ درصد کاهش داده است.

امینی یکتا افزود: کاش ما هم می توانستیم جمعی را تشکیل می دادیم که به مدیران دولتی جایزه بدهیم و بگوییم که چقدر با ما همراه هستند ، ما می خواهیم شما مدیران دولتی به حرف ما گوش کنید.وی گفت: امروز صنایع سیمان در دنیا بخش مهمی­ از سوخت خود را از زباله های غیرقابل بازیافت تامین می کند که لازم است این فناوری را در صنعت سیمان داشته باشیم.

مدیر کمیته انرژی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان افزود: امروز البته واحدهایی در دست اجرا داریم که علاوه براستفاده از فناوری های جدید بخش قابل ملاحظه ای از انرژی مورد نیاز خود را از خورشید تامین می کنند