تابناک: آغاز فعالیت اجرایی پروژه سیمان سفید سپو

تابناک: آغاز فعالیت اجرایی پروژه سیمان سفید سپو : عنوان 
1396/11/04 : تاریخ انتشار

فرماندار کهگیلویه در حاشیه این دیدار گفت: پروژه سیمان سپو با ظرفیت اسمی ۱۲۰۰تن سیمان سفید پس از بهره برداری بزرگترین کارخانه سیمان سفید کشور می باشد.

علی پوزش اظهار داشت: با فعالیت اجرایی و بهره برداری از این پروژه تعداد ۲۸۰نفر به طور مستقیم و تعداد ۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد.

پوزش میزان سرمایه گذاری طرح را ۴۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: از این مبلغ ۴۸ میلیون یورو ارزی برای خرید ماشین آلات کارخانه اختصاص خواهد داشت.

فرماندار کهگیلویه گفت: دراستانها و مناطق جنوب و جنوب غربی کشور تا فاصله ۶۰۰ کیلومتری شهر دهدشت کارخانه و یا پروژه سیمان سفید نداریم و برای صادرات و تامین نیاز این مناطق رقیبی ندارد.

پوزش یاد آور شد : به دلیل مشکلات ناشی از تحریم های بانکی واقتصادی وخروج سرمایه گذار خارجی ازفعالیت چند سالی کار متوقف بود، ولی با فراهم شدن شرایط مناسب با جدیت و پیگیری سرمایه گذار و جذب منابع سرمایه گذاری خارجی در مسیر اجرا قرار گرفت.

نماینده عالی دولت در شهرستان کهگیلویه اظهار داشت : هم اکنون پیمانکار ساختمانی فعالیت خود را شروع نموده و پیمانکار دوم در حال انتقال امکانات خود به سایت و تجهیز کارگاه می باشند.

علی پوزش برنامه زمان بندی و بهره برداری این پروژه را مدت ۳۰ ماه عنوان کرد و گفت: طبق نظر کارشناسان خوشبختانه مواد معدنی شناخته شده این طرح از کیفیت منحصر به فردی در سطح کشور برخوردار می باشد و از نظر کمی صدها سال جوابگوی نیاز کارخانه می باشد.

وی گفت: مهمترین هدف سرمایه گذار این طرح ،صادرات بخش عمده تولیدات به خارج از کشور می باشد.