خبر: انتخاب شرکت سیمان فارس نو به عنوان واحد برگزیده صنعت سبز از استان فارس

خبر: انتخاب شرکت سیمان فارس نو به عنوان واحد برگزیده صنعت سبز از استان فارس : عنوان 
1396/12/02 : تاریخ انتشار

روابط عمومی شرکت سیمان فارس نو، در مراسم تجلیل از شرکتهای صنعتی و خدماتی سبز کشور که روز دوشنبه سی ام بهمن ماه به میزبانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار شد باری دیگر شرکت سیمان فارس نو به کسب عنوان واحد برگزیده صنعت سبز کشور نائل شد.

در حاشیه این همایش سراسری آقای مهندس شریفی، مدیرعامل شرکت سیمان فارس نو فعالیتهای محیط زیستی این شرکت را تشریح کرد. ایشان ضمن ابراز خردسندی از این موفقیت ابراز داشت: در مسائل زیست محیطی و اقداماتی که وظیفه ذاتی شرکت های صنعتی است، شرکت سیمان فارس نو همواره پیشرو بوده است و در اقدامی که اخیرا در دست پیگیری است، پروژه مهم WHRPG در شرکت اجرا خواهد شد.

مدیرعامل شرکت سیمان فارس نو افزود: این پروژه به این دلیل مهم است که گازهای گرمی که از پیشگرمکن خارج می شوند، در پروسه ای وارد چرخه تولید برق می کند و شرکت قادر خواهد بود که از این گازهای گرم، ۸/۶ مگاوات ساعت برق تولید کند.

مهندس شریفی گفت: بالطبع، کاهش مصرف سوخت های فسیلی بهره وری حداکثری را از مجموعه پخت به همراه خواهد داشت. ایشان همچنین اجرای این پروژه را سبب صرفه جویی در مصرف آب دانست و گفت: با توجه به لزوم کاهش مصرف آب و مواجه کشور با بحران آب، با اجرای این طرح تغییراتی در سیستم فیلتراسیون اتفاق می افتد که کولینگ تاور یا برج خنک کن کاملا حذف خواهد شد و سالانه بیش ۲۰۰ هزار متر مکعب آب صرفه جویی خواهیم داشت؛ که اگر میزان مصرف آب هر شخص را روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ لیتر بدانیم بدان معناست که بیش از مصرف سرانه آب ۴۰۰۰ نفر صرفه جویی شده است. وی در زمینه تولید سیمان های آمیخته گفت: این موضوع نیز سال آینده از جمله پروژه های مهم شرکت خواهد بود، چرا که با کاهش مصرف کلینکر در سیمان تولیدی، گاز طبیعی یا سوخت فسیلی کمتری مصرف خواهیم کرد و می توانیم تولید پاک و بهتری داشته باشیم.
مهندس مصلی نژاد مدیر محیط زیست شرکت سیمان فارس نو نیز کسب این افتخار را حاکی از رویکرد مثبت مدیران ارشد صنعت سیمان به محیط زیست دانست. مصلی نژاد به مهمترین اقدامات زیست محیطی این شرکت اشاره کرد و گفت: انجام ۳۵ هکتار فضای سبز و کاشت ۱۵ هزار درخت مثمر و زینتی با بیش از ۳۲ گونه سازگار با محیط ، انجام خوداظهاری پایش پارامترهای زیست محیطی توسط آزمایشگاه معتمد محیط زیست در هر فصل یکبار ، نصب و بهره برداری از دو دستگاه الکتروفیلتر ، چهار دستگاه بگ هاوس و ۳۲ دستگاه بگ فیلتر در خط تولید ، احداث و بهره برداری شبکه فاضلاب و تصفیه خانه بهداشتی فاضلاب با استفاه از سیستم سپتیک تانک ، اجرای طرح مدیریت پسماند و تفکیک زباله از مبدا ، کسب استاندارد ISO14001 در مدیریت کنترل عوامل زیست محیطی ، همکاری با محیط زیست استان و شهرستان در اجرای برنامه های محیط زیستی ، همکاری با اداره منابع طبیعی استان در مهار آتش سوزی جنگلهای منطقه ، تدوین مطالعات جامع زیست محیطی EMS/EMP برای کارخانه و معادن از جمله مهمترین فعالیتهای شرکت سیمان فارس نو در این عرصه به شمار می رود.