دیارجنوب: خط تولید کارخانه سیمان مند دشتی آغاز به کار می‌کند

دیارجنوب: خط تولید کارخانه سیمان مند دشتی آغاز به کار می‌کند : عنوان 
1396/12/14 : تاریخ انتشار

به گزارش دیارجنوب سید محمدحسین عظیمی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دشتی اظهار داشت: کارخانه سیمان مند دشتی با ظرفیت تولید سه‌هزار و 500 تن در روز با 97 درصد پیشرفت فیزیکی آماده بهره‌برداری است.

وی با بیان این‌که تجهیزات مورد نیاز برای راه‌اندازی کارخانه سیمان نصب و آماده بهره‌برداری است، افزود: تمام تأسیسات کارخانه آزمون‌های اولیه را پشت سر گذاشته و محصول از آن عبور داده‌ایم و در مرحله تنظیمات نهایی هستیم و همه چیز برای بهره‌برداری نهایی آماده است.

مدیرعامل کارخانه سیمان مند شهرستان دشتی تصریح کرد: با توجه به سفارش ائمه جمعه، فرماندار و مسؤولین در بحث اشتغال، سعی کرده‌ایم از نیروهای بومی در منطقه استفاده کنیم و اگر برخی از تخصص‌ها در منطقه نبوده ولی در کنار متخصصین داخلی به افراد بومی آموزش داده‌ شده است.

عظیمی تأکید کرد: در زمان راه‌اندازی 90 درصد از نیروهای بومی خواهند بود و 10 درصد از آن‌ها از نیروهایی است که در ایران انگشت‌شمار هستند و به‌صورت موقت حضور دارند و بعد از سه ماه از کارخانه جدا خواهند شد.

وی ادامه داد:این کارخانه از ظرفیت‌های بالایی برخورداراست و تمام تجهیزات از برندهای روز انتخاب شده‌اند.

مدیرعامل کارخانه سیمان مند دشتی گفت: طراحی، راه‌اندازی و نصب دستگاه‌ها توسط نیروهای متخصص داخلی و باکیفیت بسیار بالا انجام شده است.

وی افزود: عملیات اجرایی کارخانه سیمان مند شهرستان دشتی در سال 84 شروع شد و با بهره‌برداری از آسیاب سیمان در سال 1392 و تولید کلینکر از سال 1394 موفق شدیم کارخانه را برای بهره‌برداری آماده کنیم.

عظیمی تأکید کرد: کارخانه سیمان مند دشتی از ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار است و امیدواریم با یک تولید خوب رشد اقتصادی منطقه را تقویت و بتوانیم اشتغال‌ مناسبی به وجود آوریم.