مهرنیوز: صادرات سیمان از استان سمنان پیگیری شود

مهرنیوز: صادرات سیمان از استان سمنان پیگیری شود : عنوان 
1397/01/18 : تاریخ انتشار

سید شهاب‌الدین چاووشی ظهر چهارشنبه در دیدار با فعالان اقتصادی استان سمنان به میزبانی استانداری بابیان اینکه فعالان اقتصادی که برای نجات اقتصاد کشور تلاش می‌کنند همانند مجاهدان درراه خدا هستند، ابراز داشت: با توجه به اینکه توسعه صادرات کالاهای تولیدی استان در راستای رونق اقتصادی حائز اهمیت است لذا باید صادرات سیمان به کشورهای متقاضی در دستور کار قرار گیرد.

وی بابیان اینکه امسال دو موضوع حمایت از تولیدگران، صنعتگران، رونق بازار فروش و صادرات باید بیشتر مدنظر مسئولان باشد، افزود: به‌منظور معرفی برندهای تولیدی و صادرات کالاهای استان باید در راستای ارتقای کیفیت کالا و رعایت استاندارهای حداقلی در تولید کالا تلاش کنیم.

ضرورت حمایت از تولیدکنندگان و صنعتگران

استاندار سمنان بابیان اینکه مسئولان باید به دنبال حمایت از تولیدگران و صنعتگران باشند، ابراز داشت: حذف قوانین دست‌وپاگیر از سر راه توسعه، شفاف‌سازی در امور، سرعت در پاسخگویی به درخواست‌های بخش تولید، حذف بروکراسی‌های اداری و ارتباط هر چه بیشتر بخش خصوصی و دولت می‌تواند به رونق اقتصادی کمک کند.

چاووشی با ابراز اینکه بیان مشکلات اقتصادی به تلاش هر چه بیشتر تصمیم گیران منجر می‌شود، تصریح کرد: مشکلات اقتصادی در جلسات مختلف به استحضار رئیس‌جمهور و وزرا خواهد رسید و از سوی دیگر با حضور وزیر اقتصاد می‌کوشیم تا نگرانی‌های فعالان اقتصادی را برطرف کنیم.

وی ضمن بیان اینکه با تلاش همه‌جانبه باید در راستای تحقق شعار سال به‌عنوان استان نمونه اقدام کنیم، افزود: حذف نظام اداری ناکارآمد موجود، که موجودیت نظام اسلامی را تهدید می‌کند الزامی است بنابراین در این راه باید همه دستگاه‌های اجرایی همسو و همگام با حمایت از تولیدکنندگان شوند.دشمن در صدد براندازی اقتدار اقتصادی کشور

استاندار سمنان ضمن بیان اینکه احصاء مشکلات واحدها، بازدیدهای هدفمند از واحدهای تولیدی استان با حضور مدیران مرتبط در دستور کار قرار گرفت، ابراز داشت: با توجه به اینکه بسیاری از تنگناها در استان قابل‌حل هستند بنابراین با همکاری یکدیگر باید برای آبادانی کشور تلاش کنیم.

چاووشی بابیان اینکه عقب‌نشینی معنی ندارد و مدیران باید به دنبال ایجاد راه‌کار باشند، تصریح کرد: هر بخشنامه‌ای در تناقض باروح قوانین، قابل‌ابطال است بنابراین باید قوانین در راستای حمایت از تولیدکنندگان تنظیم شود تا با توجه به آن اشتغال توسعه یابد.

وی بابیان اینکه برخی از مشکلات اقتصادی ناشی از نظام سلطه بین‌الملل است، افزود: دشمنان با انواع فشارها می‌خواهد اقتدار دستاوردهای ارزشمند ایران را بر زمین بزنند لذا باید با تثبیت حضور نخبگان در کشور و بهره‌گیری از وجود آنان در راستای توسعه کشور گام برداریم و از سوی دیگر برای خروج از مشکلات اقتصادی در بخش تولید به کیفیت توجه جدی شود.

استاندار سمنان ضمن بیان اینکه باایمان و اعتقاد و برنامه‌ریزی صحیح می‌توان به موفقیت دست‌یافت، ابراز داشت: با روند نادرست اقتصادی در کشور و وجود مشکلات در شبکه بانکی، به‌راستی می‌توان اذعان داشت که فعالان اقتصادی تلاش می‌کنند تا هم خود و هم مردم سود ببرند و در این راه استانداری سمنان با پشتیبانی از فعالان اقتصادی از آنان حمایت خواهد کرد