خبر: تولید سیمان پوزولانی در دانشگاه آزاد اسلامی دورود در مرحله تجاری‌سازی

خبر: تولید سیمان پوزولانی در دانشگاه آزاد اسلامی دورود در مرحله تجاری‌سازی : عنوان 
1397/01/28 : تاریخ انتشار

دکتر منصور ترکیان تبار در تشریح اهم برنامه ها و فعالیت های واحد دانشگاهی دورود با توجه به نامگذاری سال ۱۳۹۷ به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی و تولیدات داخلی خاطرنشان کرد:  تدبیر حکیمانه و بینش عمیق رهبر فرزانه انقلاب و توجه ویژه ایشان به حمایت از تولید ملی و نیروی قشر جوان، پشتیبان ارزشمندی برای همه تولیدکنندگان و صنعتگران برای نشان دادن ارزش و برتری کالای ایرانی بر پایه دانش بومی و علم متخصصان داخلی خواهد بود.

وی حمایت از تولید داخلی را مسیری برای خودکفایی هر چه بیشتر در همه زمینه ها دانست و افزود: توجه به این موضوع علاوه بر به حرکت درآوردن چرخه تولید در کشور، می تواند از خروج سرمایه و ارز به خارج از کشور جلوگیری کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دورود عنوان کرد: نهادینه‌سازی فرهنگ کار برای رونق اقتصادی کشور است و در همین راستا حمایت از تولیدات و کالاهای داخلی شوق و انگیزه تولیدکنندگان و صنعتگران را برای تولید بیشتر و کیفیتی بهتر فراهم خواهد کرد.

رئیس واحد دورود گفت: فعالیت‌های مختلفی سال ۱۳۹۷ در دستور کار دانشگاه قرار گرفته است که از آن جمله می توان مواردی همچون احداث یادمان شهدای گمنام، برگزاری همایش های مختلف فرهنگی، توسعه و گسترش رشته های دانشگاه در حوزه پیراپزشکی، پیگیری توسعه مدارس سما، راه‌اندازی هنرستان ورزش، هنرستان فنی و پیش دبستانی را نام برد.
رئیس واحد دورود ادامه داد: در چارچوب حرکت به سمت درآمدهای غیر شهریه ای و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، موافقت اصولی مرکز رشد واحدهای فناور در سال گذشته از وزارت علوم اخذ شد و اکنون با بیش از پانزده واحد و هسته فناور و سه شرکت دانش بنیان، فعالیت چشمگیری در راستای حمایت از ایده های نو دانشجویان، استادان، مبتکران،صنعتگران و محققان و نیز ایجاد زمینه لازم برای فعالیت های اقتصادی اشتغالزا مبتنی بر فناوری های نوین آغاز شده است.

ترکیان تبار ادامه داد: در راستای کسب درآمدهای غیر شهریه و سرمایه گذاری دانشگاه در پروژه ها و طرح‌های دانش‌بنیان نیز تولید نانوپودرهای فلزی و غیر فلزی، تولید غذای زنده آبزیان و تولید سیمان پوزولانی در مرحله تجاری سازی قرار گرفته است و امیدواریم تا پایان شش ماهه اول سال جاری با اجرایی شدن این پروژه ها موفقیت های خوبی حاصل شود.

وی عنوان کرد: اخذ مجوز آزمایشگاه همکار استاندارد در زمینه بتن، سنگدانه و آجر رسی با همکاری اداره کل استاندارد فرصت مناسبی را برای استفاده از منابع و پتانسیل های موجود فراهم ساخته که در تلاش بیشتر برای اخذ سایر مجوزها برای آزمایشگاه و کارگاه های مجهز و درآمدزایی از طریق آنها در سال جدید هستیم.

ترکیان تبار افزود: بدون شک استفاده از ظرفیت های موجود شهرستان دورود در زمینه منابع انسانی، تخصصی و فنی با توجه به موقعیت بسیار مناسب منطقه نیز می تواند در ارائه هر چه بهتر خدمات موثر باشد که در این زمینه نیز برنامه ریزی لازم برای استفاده از نظر، تخصص و تجربیات و بهره گیری از خرد جمعی در دستور کار دانشگاه قرار دارد.