صدای نهاوند: دریافت گواهینامه سیستم مدیریت انرژی توسط سیمان نهاوند

صدای نهاوند: دریافت گواهینامه سیستم مدیریت انرژی توسط سیمان نهاوند : عنوان 
1397/02/03 : تاریخ انتشارصدای نهاوند:
با اجرای برنامه ممیزی و مدیریت انرژی در شرکت سیمان نهاوند این شرکت موفق به دریافت گواهینامه ی سیستم مدیریت انرژی ایزو ۵۰۰۰۱:۲۰۱۱ ISO شد.

به گزارش صدای نهاوند، و به نقل از روابط عمومی شرکت سیمان نهاوند، مهندس مرتضوی نماینده مدیریت سیمان نهاوند در سیستم مدیریت انرژی با بیان مطلب فوق اظهار داشت: در راستای اهمیت انرژی در صنعت سیمان، از سال ۹۶ پروژه دریافت گواهینامه ایزو۵۰۰۰۱ را با همکاری شرکت osp بعنوان مشاور و با محوریت واحد انرژی در شرکت سیمان نهاوند آغاز شد.

مرتضوی افزود: در همین راستا با اجرای چندین پروژه به عنوان فرصت های بهبود، کاهش مصرف انرژی را به صورت عملی در اولویت برنامه های شرکت قرار دادیم که نهایتا مجموعه ی سیمان نهاوند در مرحله اول ممیزی موفق به دریافت گواهی ایزو۵۰۰۰۱ مدیریت سیستم های انرژی از طرف شرکت توف نورد آلمان شد.

وی همچنین صحّت اطلاعات ارائه شده به سرممیز، دقت محاسبات پروژه های بهبود و دست یافتن عملی به نرخ های کاهش انرژی تعیین شده در پروژه های اجراشده در ۲۸ فروردین ۹۷ از دلایل کسب این موفقیت برشمرد.

گفتنی است، امروزه یکی از نیازهای مهم صنایع و جوامع انسانی در اکثر کشورها موضوع مدیریت انرژی می باشد؛ آلودگی های زیست محیطی، هزینه بالای سوخت و بحران های انرژی و مفهوم توسعه پایدار که هدف تمامی جوامع می باشد دلایل اصلی توجه به بحث انرژی و سیستم مدیریت انرژی (ایزو ۵۰۰۰۱) می باشد.