ذاکرنیوز: عملیات اجرایی فاز ۴ کارخانه سیمان دورود از خردادماه شروع می‌شود

ذاکرنیوز: عملیات اجرایی فاز ۴ کارخانه سیمان دورود از خردادماه شروع می‌شود : عنوان 
1397/02/10 : تاریخ انتشار

به گزارش ذاکرنیوز، سید موسی خادمی پیش از ظهر شنبه در مراسم امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید لرستان اظهار داشت: مشکل اصلی واحدهای تولیدی استان و کشور، نبود بازار مناسب است.

وی افزود: صحبت کردن درباره مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی آسان است و همه می‌توانند در مورد آن اظهارنظر کنند اما حل کردنش کار بسیار سختی است.

 استاندار لرستان ادامه داد: رفع مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال نیازمند سرمایه‌گذاری است و در این زمینه هم باید بر اساس شعار سال حرکت کنیم.

خادمی بابیان اینکه تحقق شعار سال نیازمند این است که تولیدات کارخانه‌ها تقویت شود و به فروش برسد، گفت: متأسفانه در برخی واحدها تولیداتی صورت می‌گیرد اما به فروش نمی‌رسد.

وی اضافه کرد: گذشته از این هم واحدهایی وجود دارد که صاحبان آن‌ها اهلیت کار نداشته یا ندارند و باید در این زمینه‌ها هم ورود کرد تا سرمایه‌گذاری‌ها منتج به نتیجه شود.

 استاندار لرستان ادامه داد: متأسفانه برخی افراد تسهیلاتی دریافت کرده‌اند و در جای مناسب هزینه نکرده‌اند و همین باعث شده است که تولید باکیفیت و بازار مناسب برای آن‌ها ایجاد نشود.

خادمی خاطرنشان کرد: البته باید کارهایی صورت بگیرد تا محصولات تولیدی واحدها به فروش برسد و یا تکنولوژی‌هایشان مناسب شود.

وی اضافه کرد: متأسفانه برخی واحدها تولیداتشان هم متناسب با بازار دنیا و نیازها نیست و همین مسئله سبب می‌شود واحدها قدرت رقابت نداشته باشند.

 استاندار لرستان ادامه داد: کارگر و کارفرما باید همراه باهم و درکنار هم باشند و البته دولت هم باید به حمایت از این دو بپردازد.

خادمی گفت: فاز چهار کارخانه سیمان دورود هم که از مدت‌ها قبل باید جایگزین می‌شد، مورد پیگیری قرارگرفته و بانک‌های رفاه و توسعه تعاون هم در این زمینه همکاری لازم را داشته‌اند.

وی افزود: عملیات اجرایی این پروژه نیز تا اوایل یا اواخر خردادماه امسال انجام می‌شود.