آنا: ارتباط آموزشی، مشاوره‌ای و فنی دانشگاه آزاد اسلامی فیروزآباد با کارخانه سیمان فارس

آنا: ارتباط آموزشی، مشاوره‌ای و فنی دانشگاه آزاد اسلامی فیروزآباد با کارخانه سیمان فارس : عنوان 
1397/03/19 : تاریخ انتشار

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزآباد ارتباط آموزشی، مشاوره‌ای و فنی با کارخانه سیمان استان فارس را یکی از برنامه‌های واحد متبوعش برای جذب درآمدهای غیرشهریه دانست.

علیرضا انوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا اظهار کرد: «فعالیت‌های مختلفی در واحد فیروزآباد در راستای کسب درآمدهای غیرشهریه و اجرای پروژه‌های برون‌دانشگاهی آغاز شده است که البته برخی از آنها در مراحل مقدماتی است. بخشی از این فعالیت‌ها مانند تجهیز آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها درون‌دانشگاهی و برای بسترسازی بوده و بخشی دیگر نیز مانند همکاری با کارخانه سیمان استان فارس برون‌دانشگاهی است.»

انوری ادامه داد: پروژه‌ای که در حال رایزنی با کارحانه سیمان هستیم شامل مباحث آموزشی، مشاوره‌ای و فنی است؛ در بخش آموزشی به توانمندسازی نیروها پرداخته خواهد شد؛ در بخش مشاوره‌ای، خدمات روان‌شناسی ارائه و در بخش فنی نیز فعالیت‌هایی نظیر «ناب‌سازی فرآیند» انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: «در کنار این فعالیت‌ها در حوزه‌های فنی نیز همکاری‌هایی صورت خواهد گرفت که شامل مهندسی معکوس برای تولید سیمان، استفاده از پسماندهای شرکت‌های پتروشیمی برای بهبود کیفیت و کاهش قیمت تمام شده سیمان و موارد دیگری است. امیدواریم هفته آینده مقدمات اجرای این همکاری‌ها با برگزاری جلسه مشترک با متحصصان و مسئولان این کارخانه آغاز شود.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزآباد بیان کرد: «در راستای کسب درآمدهای غیر شهریه باغ زیتون واحد فیروزآباد که خارج از فضای دانشگاه قرار دارد و بازدهی آن صفر بود، احیا شد؛ کاشت دو هکتار گل محمدی، برنج، بهارنارنج و مواردی از این دست در همین زمینه انجام شده است.»

این مسئول گفت: «واحد فیروزآباد در سال 95 که این جانب منصوب شدم، زیان‌ده‌ترین واحد استان فارس محسوب می‌شد که با تلاش‌های صورت گرفته هم بخشی از بدهی‌ها پرداخت شده است و هم تراز مالی دانشگاه بهتر شده است. کاهش هزینه‌ها و کنترل و نظارت بر اجرای قوانین و مقررات از جمله اقدامات صورت گرفته بوده است.»

انوری اظهار کرد: «در حوزه مباحث فرهنگی نیز رضایت مناسبی از فعالیت‌های این واحد دانشگاهی در سطح شهر به وجود آمده است که برخی مسئولان شهر مانند امام جمعه و فرمانده سپاه در تریبون نماز جمعه از واحد فیرواباد قدردانی کردند.»

به گزارش آنا، واحد فیروزآباد دارای 3200 دانشجوی فعال در مقاطع کاردانی تا دکتری است