تسنیم: کارخانه سیمان خرم‌آباد تعیین تکلیف شود

تسنیم: کارخانه سیمان خرم‌آباد تعیین تکلیف شود : عنوان 
1397/03/19 : تاریخ انتشار

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، جعفر بدری ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که در اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد اظهار داشت: در شرایطی که جریان متحدی برای پشتیبانی از اقدامات سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی وجود ندارد هر دستگاه به فکر تامین منافع خود بوده و سبب بروز مشکلاتی می‌شود.

وی افزود: فعالیت بانک‌ها نیز به یک نهاد تجاری تبدیل شده‌ و این در حالی است که بانک‌های دولتی باید به عنوان یک واسطه فعالیت داشته باشند نه اینکه به صورت یک بنگاه تجاری فعالیت کنند، چرا که در شرایط امروز تولیدکنندگان تحت فشار قرار دارند.

رئیس کل دادگستری لرستان عنوان کرد: تجربه نشان داده که دولت در مواردی که برای پیشگیری از بروز مشکل باید با برنامه کار می‌کرد به خوبی عمل نکرده و امروز می‌بینیم که برخی بانک‌ها تنها به عنوان یک طلبکار عمل می‌کنند.

وی بیان کرد: زمانی که یک صنعتگر در بازار و تولید به مشکل بر می‌خورد بانک باید مانند شریک عمل کرده و ضمن نظارت بر مراحل اجرای طرح به تولیدکنندگان مشاوره اقتصادی نیز ارائه کند.

بدری گفت: بحران‌های لحظه‌ای به تولیدکنندگان ضربه‌های زیادی وارد می‌کند که انتظار می‌رود دولت در این‌ زمینه نیز برنامه ویژه تدوین کند تا شاهد بروز‌ مشکلات نباشیم.

وی با اشاره به مشکلات کارخانه سیمان خرم‌آباد اظهار کرد: در 20 سال قبل در خرم‌آباد، سهام کارخانه سیمان به مردم‌ واگذار شد اما با وجود اینکه هدف مسئولان شکل‌گیری این کارخانه بوده است، اما متاسفانه تاکنون شاهد اجرا شدن این پروژه نبودیم و تنها مراحل اولیه احداث آن انجام شده است که این مشکلات نشان دهنده سو مدیریت سرمایه‌گذاران است و نباید همیشه دستگاه‌های دولتی را مقصر بدانیم.

وی افزود: در این زمینه به دادستان مرکز نیز دستور اکید برای رسیدگی به شرایط وضعیت این پروژه دادیم تا شرایط برای تعیین تکلیف این واحد فراهم شود.

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به برخورد بانک‌ها  برای دریافت مطالباتشان عنوان کرد: متاسفانه بسیار می‌بینیم که بانک‌ها از راه اعمال فشار به دنبال دریافت مطالبات خود هستند که این امر قابل قبول نیست