میزان: تشکیل پرونده برای یکی از کارخانه‌های تولیدکننده سیمان به دلیل افزایش غیرقانونی قیمت

میزان: تشکیل پرونده برای یکی از کارخانه‌های تولیدکننده سیمان به دلیل افزایش غیرقانونی قیمت : عنوان 
1397/05/14 : تاریخ انتشار

با اشاره به افزایش قیمت سیمان طی روز‌های اخیر گفت: در این‌باره پرونده‌ای تشکیل شد که طی یک هفته قبل از اعلام افزایش قیمت شرکتی قیمت سیمان را با نظر خود افزایش داده و به فروش می‌رساند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز گفت: کارخانه تولیدی و انجمن صنفی سیمان کشور قیمت سیمان را برخلاف ضوابط قانونی افزایش داده بود، در حالیکه بر اساس مصوبه دولت هر گونه افزایش نرخ واحد‌های تولیدی باید به تأیید سازمان حمایت برسد، اما در این پرونده انجمن صنفی خودش قیمت را مشخص کرده و بر این اساس خیلی از کارخانه‌ها افزایش قیمت غیر قانونی درسیمان اعمال کرده بودند.

مختاری افزود: کارخانه مذکور نیز از جمله کارخانه‌هایی بود که یک هفته به صورت غیر قانونی با افزایش قیمت محصولات خود را به فروش می‌رساند که با شکایت یکی از مجموعه‌های حامی مردم به تعزیرات حکومتی متهم احضار شد، در رسیدگی بدوی منکر افزایش قیمت سیمان بود، اما ما اسنادی به دست آوردیم که این شرکت در طول یک هفته قیمت را بالاتر از حدمعمول تعیین کرده است.

وی بیان کرد: روز‌های اخیر قیمت سیمان ۱۲ درصد افزایش پیدا کرد و از روز سه شنبه نرخ قانونی است، اما با این کارخانه به دلیل عرضه خارج از ضوابط طی مدت یک هفته‌ باید برخورد قضایی صورت بگیرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز اظهار کرد: پرونده در حال بررسی است و مدیر عامل در سازمان تعزیرات احضار شده است.