خبر: کارخانه سیمان بیجار از خطر ورشکستگی نجات یافته است

خبر: کارخانه سیمان بیجار از خطر ورشکستگی نجات یافته است : عنوان 
1397/05/20 : تاریخ انتشار

مدیر عامل کارخانه سیمان بیجار گفت: کارخانه سیمان شهرستان بیجار تا سال آینده به طور کامل از خطر ورشکستگی نجات می یابد .
  ولی الله اخلاقی فرد در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان بیجار که در محل شرکت سیمان این شهرستان برگزار شد، با اشاره به احداث پروژه مهم مولتی چنبر اظهار کرد: کارخانه سیمان کردستان اولین کارخانه سیمان در خاورمیانه است که این تکنولوژی را دارد .
وی افزود: پروژه مولتی چنبر سیمان آمیخته را با نام سیمان کامپوزیت تولید می کند و از مزایای این سیمان می توان به طول عمر 10 برابری نسبت به سیمان های معمولی، ضد یخبندان، ضد سولفات، دوام بالا، نفوذ پذیری پایین و دوستدار محیط زیست بودن این نوع سیمان اشاره کرد .
مدیر عامل شرکت سیمان بیجار با اشاره به جابجایی کارخانه آهک دیواندره به بیجار ، گفت: این کارخانه در شهرستان دیواندره چندین سال در حالت نیمه کاره بوده است که اکنون پس از مونتاژ در شهرستان بیجار با هزینه ای حدود 32 میلیارد تومان در کنار کارخانه سیمان این شهرستان با اشتغال زایی مستقیم 42 نفری در حال فعالیت است .
وی با اعلام اینکه شرکت سیمان بیجار 50 درصد از ورشکستگی نجات یافته است، تصریح کرد: با تدابیری که اندیشیده شده است این شرکت حدود 50 درصد از خطر ورشستگی نجات یافته است .
مدیر عامل شرکت سیمان بیجار ادامه داد: با افزایش سرمایه 100 میلیارد تومانی و افزایش قیمت سیمان این کارخانه تا سال آینده به طور کامل از خطر ورشستگی نجات می یابد .
اخلاقی فرد با ذکر اینکه 98 درصد سنوات کارکنان و کارگران این شرکت با مبلغی بالغ بر 15 میلیارد تومان پرداخت شده است، ادامه داد: 265 نفر از نیروهای این کارخانه بازنشسته شده و 260 نفر نیروی جدید به بدنه این کارخانه اضافه شده است .
وی با تأکید بر اینکه کارخانه سیمان این شهرستان هیچ مشکلی در تولید سیمان ندارد، خاطرنشان کرد: این کارخانه روزانه توانایی تولید 6000 تن سیمان را دارد ولی با توجه به برخورد با فصل برداشت گندم و نبود کامیون در شهرستان روزانه فروش 2500 تن سیمان داخلی و خارجی باطل می شود .
مدیر عامل شرکت سیمان بیجار در پایان با اشاره به اینکه کارگران این کارخانه هیچ حقوق معوقه ای را ندارند ، یادآور شد: پیمانکار خاطی از کارخانه اخراج شده است و تمامی حقوق های معوقه پرسنل این کارخانه پرداخت شده است