تسنیم: کارخانه سیمان مند شهرستان دشتی طی چند ماه آینده به بهره برداری ۱۰۰ درصدی خواهد رسید

تسنیم: کارخانه سیمان مند شهرستان دشتی طی چند ماه آینده به بهره برداری ۱۰۰ درصدی خواهد رسید : عنوان 
1397/06/03 : تاریخ انتشار

سید محمدحسین عظیمی، از بهره‌برداری کارخانه سیمان مند دشتی خبر داد و اظهار داشت: ظرفیت کارخانه سیمان مند شهرستان دشتی یک‌میلیون تن تولید سیمان در سال است.

مدیرعامل شرکت سیمان مند شهرستان دشتی گفت: الحمدالله در روزهای نخست امسال کارخانه راه‌اندازی شده و مواد موردنیاز را از معادن کارخانه که در جوار آن قرارگرفته  تامین شده است.

وی افزود: در حال حاضر با ظرفیت ۸۰ درصد اسمی در حال تولید هستیم و طی چند ماه آینده این روند به ۱۰۰ درصد تولید می‌رسد.

عظیمی خاطرنشان کرد: محصولات تولیدی کارخانه که شامل کلینکر و سیمان است دارای بهترین کیفیت می‌باشد و شرکت‌های خارجی مشتاق خرید از محصولات این کارخانه هستند.

وی بیان کرد: بالاترین کیفیت مقاومتی است و طبق استانداردهای جهانی که در ایران محدود کارخانجات سیمان امکان تولید این محصول را دارند.

مدیرعامل شرکت سیمان مند شهرستان دشتی تأکید کرد: سیمان مند دشتی باکیفیت بالا در حال تولید محصول و صادرات است و متقاضیان فراوانی از کشورهای هند، بنگلادش، چین و کشورهای آفریقایی و حوزه خلیج‌فارس دارد.

وی افزود: متقاضیان خرید طولانی‌مدت دوساله برای یش‌فروش همه تولیدات کارخانه هستند و محصولات تولیدی این کارخانه نسبت به سایر کارخانجات باقیمتی بالاتر به فروش می رسد.

عظیمی بیان کرد: محصولات کلینکر این کارخانه از بندر عسلویه در حال صادرات به کشورهای بنگلادش، هند و چین می‌باشد و سیمان نیز به کشورهای خلیج‌فارس بارگیری که تاکنون ۱۵ هزار تن سیمان به کویت و ۱۵ هزار تن نیز به کشور قطر از بندر بوشهر در حال ارسال است
وی افزود: کیفیت محصول بسیار مناسبت است و توان صادرات به دیگر کشورها را نیز داریم و این امر سبب اشتغال‌زایی مناسبی در منطقه شده است و امیدواریم با همکاری مسئولان استان بتوانیم به تولید ۱۰۰ درصد برسانیم.

عظیمی افزود: ماهانه حدود ۸۰ هزار تن و روزانه حدود ۳ هزار تن کلینکر از این کارخانه تولید به خارج از کشور صادر می‌شود.

وی افزود: در حال مذاکره و انعقاد قرارداد با کشورهای آفریقایی هستیم امیدواریم و کشتی‌های بزرگ‌تری بتوانند پهلوگیری کنند تا صادرات بیشتری انجام دهیم.

مدیرعامل شرکت سیمان مند شهرستان دشتی گفت: در حال حاضر فضای سبز کارخانه ۱۵ هکتار است و از گیاهانی که سازگار با هوای منطقه ازجمله درخت خرما و … هستند که نیاز به آب کمتری می‌باشد کشت‌شده است.

وی با بیان اینکه طراحی، راه‌اندازی و نصب دستگاه‌ها توسط نیروهای متخصص داخلی و باکیفیت بسیار بالا انجام‌شده است خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی کارخانه سیمان مند شهرستان دشتی در سال ۱۳۸۴ شروع شد و با بهره‌برداری از آسیاب سیمان در سال ۱۳۹۲ و تولید کلینکر از سال ۱۳۹۴ موفق شدیم کارخانه را برای بهره‌برداری آماده کنیم.

وی تصریح کرد: کارخانه سیمان مند شهرستان دشتی از ظرفیت‌های بسیار بالایی در کشور برخوردار است و امیدواریم با تولید صددرصدی رشد اقتصادی منطقه را تقویت و اشتغال‌زایی‌ مناسبی به وجود آوریم.