خبر: ارتقای کمی و کیفی تولید و کاهش هزینه ها اولویت هلدینگ سیمان فارس و خوزستان و سیمان تامین

خبر: ارتقای کمی و کیفی تولید و کاهش هزینه ها اولویت هلدینگ سیمان فارس و خوزستان و سیمان تامین : عنوان 
1397/07/14 : تاریخ انتشار

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل هلدینگ فارس و خوزستان وسیمان تامین ، مهندس عباس صفاکیش با تبیین آخرین وضعیت صنعت سیمان در ایران ، منطقه و جهان به برنامه های کلان هلدینگ اشاره کرد و حفظ وضع موجود ، ارتقای کمی و کیفی محصولات تولیدی ، کنترل و کاهش قیمت تمام شده را از اولویت های اصلی سیمان زنجان برشمرد و در تحقق این مهم همراهی ،همدلی و هم افزایی مدیران و کارکنان کل مجموعه را ضروری دانست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر به ۲۸ کشور صادرات سیمان و کلینکر صورت می‌گیرد، اظهار کرد: عمده صادرات به کشور‌های بنگلادش، عراق، افغانستان، کشور‌های حاشیه خلیج فارس، آسیای میانه و آفریقا است.

مهندس صفاکیش یادآورشد: میزان تولید سیمان در پنجمین ماه امسال برابر با بیش از پنج میلیون و ۱۷۹ هزار تن ثبت شد؛ درعین حال عملکرد مردادماه ۹۶ نیز پنج میلیون و ۱۷۲ هزار و ۹۸۸ تن گزارش شده بود.

وی گفت: در پنج ماه امسال تولید کلینکر نیز به رقم ۲۶ میلیون و ۹۶ هزار و ۴۲۸ تن رسید که در مقایسه با عملکرد دوره مشابه سال گذشته افزایش ۲.۷ درصدی دارد.
نایب رییس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان کشور افزود:تولید کلینکر در پنج ماه ۹۶ برابر با ۲۵ میلیون و ۴۰۹ هزار و ۶۳۶ تن بود؛ درعین حال میزان کلینکر تولیدی در مردادماه ۹۷ به رقم سه میلیون و ۹۵۳ هزار و ۲۳۱ تن رسید که در مقایسه با عملکرد ماه مشابه پارسال افت ۲.۶ درصدی را ثبت کرد.

وی همچنین به مدیران کارخانه سیمان زنجان مشتری‌مداری ، کار تیمی ، اخلاق حرفه‌ای (تجاری) ، توسعه پایدار (حفظ محیط ‌زیست) و پاسخگویی را توصیه کرد.
مهندس صفاکیش تصریح کرد اجرای سیاست توقف خط تولید در دو ماه گذشته برای کاهش هزینه ها و مصرف کلینکر انباشته شده قابل تحسین است .

نایب رییس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان کشور خواستار ارایه راهکار از سوی مدیران برای به حداقل رساندن قیمت تمام شده محصولات تولیدی شد و برتقویت جایگاه رقابتی و ارزش محصول تولیدی ، فروش دارایی‌های راکد و غیرمولد در راستای تامین و کمبود های مالی تاکید کرد.

مهندس صفاکیش به همراه مهندس متشرع معاونت امور شرکتها از بخشهای مختلف خط تولید ،کارگاه ساخت قطعات ،کارگاه سیم پیچی ،انبار مرکزی ،اتاق کنترل ،آزمایشگاه ، دفتر فنی و امور اداری کارخانه سیمان زنجان بازدید و از اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش مصرف انرژی و خلاقیت و نو آوری مدیران و کارکنان در خصوص بازسازی و تعمیر قطعات در داخل کارخانه وجلوگیری از هزینه های اضافی تقدیر و درجلسه ای توصیه های مدنظر را ارایه کرد.