خبر:  فروش سیمان بالاتر از ۱۰ هزار تومان تخلف است

خبر: فروش سیمان بالاتر از ۱۰ هزار تومان تخلف است : عنوان 
1397/08/05 : تاریخ انتشار

معاون صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس افزایش ۱۲ درصدی قیمت سیمان در سطح کشور، فروش سیمان با قیمت بالاتر از ۱۰ هزار تومان تخلف است.
سالار حسین‌پور اظهار داشت: در روزهای اخیر قیمت مرغ در استان روند کاهشی داشته و هم‌اکنون مرغ کشتار روز با قیمت هر کیلو ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار عرضه می‌شود و در آینده‌ نزدیک پایین‌تر هم می‌آید.
وی به علت افزایش قیمت سیمان در بازار استان اشاره کرد و افزود: سال گذشته کارخانه‌های سیمان به علت شرایط بازار تخفیف‌های بالایی را در فروش سیمان داشتند و قیمت تمام شده خیلی پایین و حدود هفت هزار و ۵۰۰ تومان بود اما امسال به علت شرایطی که در کشور حاکم شد تخفیفات را اعمال نکردند و همین موضوع علت افزایش قیمت سیمان در بازار استان بوده است.
معاون صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بر اساس افزایش ۱۲ درصدی قیمت سیمان در سطح کشور، هم‌اکنون سیمان تیپ دو یاسوج باید با قیمت ۱۰ هزار تومان به فروش برسد و با کسانی که سیمان را با نرخ بالاتر از این بفروشند برخورد می‌شود.
حسین‌پور در رابطه با قیمت گوشت قرمز هم گفت: در رابطه با قیمت گوشت گوسفند و بز مشکلی در بازار وجود ندارد و با قیمت هر کیلو ۳۷ هزار تومان به فروش می‌رسد اما در مورد قیمت گوشت بره و بزغاله که باید با قیمت هر کیلو ۴۶ هزار تومان عرضه شود تخلفاتی در بازار مشاهده شده است.
خرید و ذخیره‌سازی میوه شب عید از ابتدای مهرماه
مدیرکل تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه خرید و ذخیره‌سازی میوه شب عید از ابتدای مهرماه شروع می‌شود، گفت: سیب شب عید از باغداران استان خریداری می‌شود.
منوچهر محمدی نیز در این نشست اظهار داشت: امسال کاهش نزولات جوی و عدم بارش فصلی مناسب تا حدودی در بحث کیفیت محصولات ما را دچار نگرانی کرده است.
وی با بیان اینکه میانگین میوه شب عید به ازای هر نفر ۷۷۴ گرم اعلام شده است، افزود: بر این اساس پیشنهاد ما برای تأمین میوه شب عید استان، ذخیره‌سازی ۲۵۰ تن سیب و ۳۰۰ تن پرتقال والنسیا است.
مدیرکل تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: خرید سیب شب عید جهت ذخیره‌سازی از ابتدای مهرماه شروع و تا اواسط آبان ادامه دارد و خرید پرتقال شب عید نیر از نیمه دوم بهمن‌ماه شروع و تا نیمه اول اسفندماه ادامه می‌یابد.
محمدی گفت: تلاش می‌کنیم با وجود همه محدودیت‌ها و نگرانی‌هایی که در بحث منابع ریالی و بحث برداشت وجود دارد مانند سابق این رسالت را به نحو مطلوب‌ اجرایی کنیم