خبر: بازدید مدیرعامل هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تامین از کارخانه سیمان قاین

خبر: بازدید مدیرعامل هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تامین از کارخانه سیمان قاین : عنوان 
1397/08/05 : تاریخ انتشار

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تامین ، مهندس عباس صفاکیش مدیر عامل این هلدینگ در راستاى تحقق اهداف کلان این هلدینگ بعنوان بزرگترین هلدینگ سیمانى کشور بر حفظ توانمندیها ، ارتقای امور و هم افزایى با استفاده از تجربیات عملى موفق شرکتهای تابعه تاکید کرد.

وی با تبیین برنامه ها و راهبردهای هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تامین خاطر نشان کرد: در۶ ماهه نخست ۳ میلیون و ۳۷۱ هزار تن کلینکر و حجم صادرات سیمان ۳ میلیون و ۴۵۳ هزار تن بوده و درمجموع ۶ میلیون و ۸۲۴ هزار تن سیمان و کلینکر صادر شده است.

نایب رییس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان کشور افزود: تولید کلینکر درنیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲.۲ درصد افزایش داشته و صادرات کلینکر و سیمان در مجموع ۱۲.۶ درصد رشد داشته است.

وی افزایش قیمت تمام شده ، رقابت منفی داخلی ، هزینه حمل‌و نقل سیمان ، مشکلات نرخ ارز ، افزایش قیمت کیسه ،غیرواقعی بودن قیمت‌ها ، تغییر هر روزه قوانین و صدور بخشنامه‌های متعدد را ازجمله مهمترین مشکلات فراروی کارخانجات سیمان بویژه در بخش صادرات برشمرد.

مهندس صفاکیش تصریح کرد: درحال حاضر حدود ۸۰میلیون تن سیمان در کشور تولید می‌شود که با راه‌اندازی طرح‌های جدید این حجم تولید افزایش پیدا می‌کند؛ این درحالی است که مصرف داخلی ما کمتر از ۵۰ میلیون تن برآورد شده و این مازاد راهی جز صادرات ندارد.

وی افزود: هرچند در دو ماه گذشته صادرات نزدیک به ۲۰ درصد رشد داشته است، در سال گذشته ۱۲ میلیون تن سیمان در کشور صادر شد و پیش‌بینی می‌کنیم که امسال ۱۴ تا ۱۵ میلیون تن سیمان صادرشود.

نایب رییس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان کشور ابراز امیدواری کرد دولت با توجه به مازاد ۳۰ میلیون تن ظرفیت سیمان درکشور و افزایش هزینه ها و حجم انبوه بدهی شماری از کارخانجات ، رویکرد خود درمشمول قیمت‌گذاری کردن سیمان را مرتفع کند و آزادسازی قیمت صورت گیرد.
وی بااشاره به تدبیر صورت گرفته جهت افزایش همدلی در مدیریت بازار و رشد فعالیت کارگروه های منطقه ای افزود: با توجه به مازاد تولید سیمان در کشور، طبق توافقی که انجمن صنفی با مدیران عامل شرکت های سیمانی داشته، شرکت ها براساس سهمیه مقرر و کمتر از ظرفیت خود سیمان تولید می کنند تا بازار سیمان با فشار عرضه و رقابت منفی مواجه نشود.

بازدید مدیرعامل هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تامین از کارخانه سیمان قاین

مهندس صفاکیش گفت: افزایش سرسام آور قیمت پاکت های سیمان، افزایش نرخ سیمان را که اخیرا اعمال شده بود خنثی کرده است ولی امیدواریم در روند اجرای طرح های عمرانی دولت رونقی حاصل شود و مصرف داخلی سیمان افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت سیمان قاین نیز ضمن ارایه گزارش مبسوطی از عملکرد شش ماهه اول سال این شرکت گفت : با تلاش جمعی و بهره مندی از همه ظرفیتها و توان کارکنان خدوم سیمان قاین این شرکت مصمم است مسیر موفقیت خود را با قوت استمرار بخشد و تکالیف و برنامه های ابلاغی را محقق نماید.

مهندس هوشیاری به توفیقات سیمان قاین اشاره کرد و افزود: از مهمترین دستاوردها می توان به تعامل و همکاری کامل با شرکت های سیمانی مستقر در منطقه ، اجرای پروژه حذف مازوت در پیش گرمکن و بالا بردن عمر آستری نسوز سیستم پخت و تعویض آن هر سال یکبار و کاهش مصرف قطعات سایشی ریخته گری به ۱۱۰ گرم در متن تولید و کاهش ضریب شدت مصرف انرژی در واحد محصول ، بهره مندی از توانمندی نیروهای متخصص کارخانه، تعدیل نرخ حمل، تحویل تولیدات کارخانه ۵۰ درصد در داخل و ۵۰ درصد به صادرات اشاره کرد.

همچنین مهندس صفاکیش مدیرعامل هلدینگ فارس خوزستان وسیمان تامین و مهندس متشرع معاونت امور شرکتها از بخشهای مختلف کارخانه سیمان قاین بازدیدکرد و درنشستی صمیمی باحضور مدیران واحدهاى مختلف شرکت سیمان قاین درجریان عملکرد و برنامه های آتی سیمان قاین قرار گرفت و رهنمودهاى لازم جهت اصلاح و تقویت امور ارائه نمود