صداوسیما: تامین 3 درصد سیمان ایران در دلیجان

صداوسیما: تامین 3 درصد سیمان ایران در دلیجان : عنوان 
1397/08/28 : تاریخ انتشار

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ استاندار مرکزی دیروز طی بازدید از کارخانه تولید سیمان دلیجان با اعلام این خبر  گفت: این کارخانه سالانه یک میلیون تن انواع سمیان حفاری در تیپ های یک ،2 ، پنج و کلینکر  را تولید و به بازار عرضه می کند.

آقازاده افزود: موقعیت جغرافیایی خوب با قرارگرفتن در منطقه‌ آزاد سلفچگان و همچنین در مسیر سه بازار بزرگ داخلی استان مرکزی، اصفهان و تهران به عنوانِ سه قطبی صنعتی کشور، در اختیار داشتن منابع بزرگ  و مرغوب معدنی و  و در اختیار داشتن بازار بزرگ مصرفی از مزایای این کارخانه است.

وی گفت: مجهزبودن به سامانه پایش آنلاین و فیلتراسیون گرد و غبار، این واحد تولیدی را به یکی از کارخانه های پاک  در صنعت سیمان تبدیل کرده است.

استاندار  مرکزی اضافه کرد: سیمان دلیجان دارای 2 مشکل عمده بود که یکی از این مشکلات راه دسترسی به این واحد تولیدی بود که مقرر شد 10 کیلومتر از جاده آن در حوزه استحفاظی استان مرکزی ایمن سازی شود.

آقازاده گفت: مقرر شد با پی گیری سازمان صنعت و معدن با شورای عالی معادن کشور، مشکل  کمبود مواد معدنی آهکی این کارخانه نیز حل شود.

بازوکار، مسئول امور صنایع صنعت، معدن و تجارت دلیجان نیز  گفت: این واحد صنعتی با سرمایه گذاری اولیه 870 میلیارد ریال و 28 میلیون یورو از محل تسهیلات بانکی وسهم آورده توانسته است که برای  451 نفر اشتغالزایی کند