جوان: توزیع ۳ هزار تن سیمان رایگان در مناطق سیل زده خوزستان

جوان: توزیع ۳ هزار تن سیمان رایگان در مناطق سیل زده خوزستان : عنوان 
1398/03/21 : تاریخ انتشار

حامد روحانی، رئیس گروه برنامه ریزی بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: ۳ هزار تن سیمان رایگان اهدایی مقام معظم رهبری به صورت رایگان در روستا‌های سیل زده خوزستان توزیع شد تا روند بازسازی این مناطق سرعت گیرد.

وی اظهار کرد: ۲ هزار تن سیمان دیگر از کارخانه سیمان نهاوند اهدایی مقام معظم رهبری توسط کامیون‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مرحله حمل به روستا‌های سیل زده خوزستان هستند.

روحانی بیان داشت: برای هر واحد مسکونی احداثی در مناطق سیل زده خوزستان ۸ تن سیمان رایگان و برای منازل تعمیری یک تن سیمان اهدا می‌شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: تامین سهمیه سیمان مناطق روستایی سیل زده خوزستان در تعهد بنیاد مسکن است و این بنیاد متعهد است سیمان مورد نیاز واحد‌های مسکونی آسیب دیده را تامین کند.

رئیس گروه برنامه ریزی بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با بیان اینکه برای تأمین مصالح ساختمانی مشکل خاصی وجود ندارد اذعان داشت: مقادیری میلگرد در انبار ستاد‌های بنیاد مسکن ذخیره سازی شده تا در صورت گرانی آن و کمبود در بازار، برای بازسازی منازل سیل زده خوزستان به کار گرفته شود.
بازسازی مناطق سیل زده خوزستان با پیمانکاران بومی

حامد روحانی در ادامه گفت: برای بازسازی مناطق سیل زده استان از پیمانکاران بومی شهرستانی یا استانی استفاده می‌شود.

وی اظهار داشت: فراخوان برای ورود پیمانکاران محلی و بومی استان برای مشارکت در بازسازی مناطق سیل زده روستایی استان انجام شده تا از هزینه‌های بازسازی کاسته و سرعت آن افزایش یابد.

روحانی افزود: ظرفیت پیمانکاران بومی برای مشارکت در بازسازی مناطق سیل زده زیاد است و باید از این ظرفیت برای شتاب بخشی به روند بازسازی استفاده شود.
ممنوعیت استفاده از مصالح ساختمانی نامرغوب در بازسازی مناطق سیل زده

وی بیان داشت: استفاده از مصالح ساختمانی نامرغوب در بازسازی واحد‌های سیل زده روستایی خوزستان ممنوع است.

این مقام مسئول تصریح کرد: کارشناسان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بر به کارگیری مصالح ساختمانی نامرغوب در ساز و ساز مسکن‌های سیل زده روستایی نظارت کرده و با اهرم‌های قانونی اجازه چنین کاری را نمی‌دهند.

روحانی اذعان داشت: کیفیت ساخت مساکن روستایی همواره مورد تاکید بنیاد مسکن بوده و به هیچ وجه اجازه داده نمی‌شود مصالح کم دوام و نامرغوب در ساخت و ساز منازل روستایی استفاده شود.