تجارت نیوز: کاهش ۶۲ سودآوری سیمان دورود

تجارت نیوز: کاهش ۶۲ سودآوری سیمان دورود : عنوان 
1398/04/19 : تاریخ انتشار

شرکت سیمان دورود  با نماد «سدور» از جمله شرکت‌های حاضر در بورس بوده که با انتشار تازه‌ترین اطلاعیه خود بر روی سایت کدال، اقدام به اعلام گزارش فعالیت میان‌دوره‌ای سه ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه سال ۱۳۹۸ خود کرد.

بررسی تجارت‌نیوز از گزارش‌های منتشره از سوی سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران (کدال)، نشان می‌دهد شرکت سیمان دورود طبق گزارش عملکرد سه‌ماهه واقعی منتهی به بهار امسال (حسابرسی نشده) معادل ۶۴٫۱ میلیارد تومان سرمایه را به ثبت رسانده است.

طبق صورت‌های مالی منتشره، شرکت سیمان دورود در پایان خرداد ماه امسال دارای ۱۹۵ میلیارد تومان دارایی بوده که در مقایسه با پایان سال ۱۳۹۷ با سه درصد رشد همراه بوده است.

شرکت سیمان دورود در بهار امسال ۸۲ درصد دارایی خود یعنی ۱۶۱ میلیارد تومان بدهی داشته که در مقایسه با پایان سال ۱۳۹۷، معادل چهار درصد افزایش داشته است . 

افت ۶۲ درصدی سود خالص

روند فروش محصولات شرکت سیمان دورود در بهار امسال نشان می‌دهد بهای تمام شده آن‌ها کمتر از نرخ فروش آن‌ها بوده و این شرکت از محل فروش آن‌ها ۳۷۳ میلیون هزار تومان سود خالص به دست آورده است.

در سال گذشته شرکت سیمان دورود بیش از ۷۶۵ هزار تن از محصولات خود را به ارزش تقریبا ۹۴ میلیارد تومان به فروش رسانده که کل میزان فروش آن ناشی از فروش داخلی بوده است.

در بهار امسال نیز این شرکت، معادل ۲۰۱ هزار تن به ارزش ۲۶ میلیارد تومان را به فروش رسانده که نسبت به بهار سال گذشته پنج درصد رشد داشته است.

طبق صورت مالی منتشره، وضعیت سودآوری این شرکت از زیان انباشته ۳۱٫۴ میلیارد تومانی در پایان سال گذشته با افت یک درصدی به ۳۱ میلیارد تومان در پایان خرداد ماه امسال رسیده است.