فارس: تبدیل ضایعات نفتی پالایشگاه اصفهان به سیمان در اردستان

فارس: تبدیل ضایعات نفتی پالایشگاه اصفهان به سیمان در اردستان : عنوان 
1398/11/23 : تاریخ انتشار

به گزارش خبرگزاری فارس از اردستان، احمدرضا عمرانی‌فر عصر امروز به مناسبت روز صنعت در گفت گو با خبرنگاران اظهار داشت: کارخانه سیمان اردستان واحد نمونه برتر معدنی در استان اصفهان است.

مدیرعامل کارخانه سیمان اردستان در رابطه با تبدیل لجن‌های نفتی به کلینکر گفت: در راستای کمک کردن به محیط زیست استان اصفهان و لجن‌های نفتی پالایشگاه اصفهان را به کارخانه سیمان انتقال می‌دهیم و آن‌ها را تبدیل به کلینکر می‌کنیم.

وی افزود: بالغ بر 3 میلیارد و 500 میلیون ریال برای تبدیل لجن‌های نفتی هزینه شده است.

عمرانی فر گفت: پیش از این کلینکر را به کشور چین صادر می‌کردیم که در این راستا مدتی است به علت هزینه‌های بالای حق ریلی و حق لوکوموتیو و حق واگن برای  صادرات به مشکل برخورده‌ایم.

مدیرعامل سیمان اردستان گفت: با وجود این که کشور چین بزرگ‌ترین صادر کننده سیمان در دنیا است و ما به این کشور مواد کلینکر صادر می‌کردیم.

وی افزود: اگر با مشکلات که به وجود آمده است صادرات سیمان متوقف بشود و دوباره صادرات شروع نشود، کارخانه‌های سیمان اصفهان با تعطیلی روبرو می‌شوند.

عمرانی فر با اشاره به بالا بودن عرضه سیمان نسبت به تقاضا گفت: در حال حاضر مصرف داخلی کشور 48 میلیون تن است ولی تولید سیمان 89 میلیون تن است که با وجود توقف صادرات با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستیم.

کارآفرین برتر استان گفت: در حال حاضر 1400 نفر در کارخانه به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال دارند.