تسنیم: تحولی بزرگ در تولید کیسه های سیمان

تسنیم: تحولی بزرگ در تولید کیسه های سیمان : عنوان 
1398/12/17 : تاریخ انتشار

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته گفت: تحول بزرگ در تولید و صادرات کیسه های نانوزیست تخریب پذیر صنعت سیمان ایجاد شدبه نحوی که مدت زمان تجزیه کیسه های سیمان از ۴۰۰ سال به دو و نیم سال کاهش می یابد.

به گزارش اخبار ساختمان، رضا نقی پور اصل رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته با اعلام این خبر افزود، با موافقت اعضای محترم مجمع صندوق اولین تسهیلات 50 میلیارد ریالی این مجموعه به طرح تولید و صادرات کیسه های نانوزیست تخریب پذیر در صنعت سیمان اختصاص یافت.

وی در ادامه با اشاره به حجم میزان تولید این واحد صنعتی گفت: با اجرای این طرح سالانه بیش از 50 میلیون تخته کیسه نانوزیست برای استفاده در صنعت سیمان کشور تولید می شود که در آینده ای نزدیک از این محصول در بسته بندی آرد نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت و با این میزان تولید از واردات کاغذ کرافت به ارزش 15000 میلیارد ریال در سال جلوگیری می شود.

وی در ادامه با اشاره به فواید زیست محیطی طرح یاد شده گفت:با اجرای این طرح عمر تجزیه کیسه ها در طبیعت از 400 سال به دو و نیم سال کاهش می یابد که این مسئله کاملا منطبق با ابلاغیه شورای عالی محیط زیست ،دستور معاون محترم رئیس جمهور و قانون مدیریت پسماند و سند آسیب شناسی کلانشهرها در بخش محیط زیست می باشد که استفاده از آن در صنعت سیمان موجب ایجاد تحول بزرگ در افزایش کیفیت بسته بندی با استفاده از محصولات نانو، جلوگیری از ضایعات و کاهش60 درصدی هزینه بسته بندی سیمان نسبت به کاغذ کرافت می شود .

از دیگر ویژگی های این محصول ضدآب بودن و ارزان تر بودن آن می باشد همچنین اجرای این طرح برای جلوگیری از احتکار سیمان که بعضا توسط برخی از سودجویان انجام می شود.

نقی پور اصل کاهش 20 درصدی استفاده از مواد شیمیایی با جایگزینی مواد معدنی و همچنین جهش صادرات در صنایع پلیمری پایین دستی پتروشیمی ، جلوگیری از خام فروشی و افزایش ارزش افزوده مواد پتروشیمی را از مزایای استفاده این محصول در صنایع پتروشیمی دانست.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در پایان با اشاره به اشتغالزا بودن طرح مذکور گفت: با اجرای این طرح در فاز نخست برای 130 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.